„Jsou to super pocity. Nemuseli jsme o titul hrát do posledního kola a za to jsem rád. Teď už můžeme jenom slavit,“ zářil po zápase s Rosicemi záložník jak olomouckého béčka, tak občasně i áčka a zároveň i český reprezentant do devatenácti let Jáchym Šíp. „S klukama teď máme takzvaně ukončenou a uvidí se, jak to bude s přibývajícím časem pokračovat,“ zasmál se.

A jaké aspekty podle něj nakonec o olomouckém postupu rozhodly? „To je strašně těžké. Nechci být nevděčný a něco či někoho vynechat. Myslím si, že všichni kluci k tomuto úspěchu přispěli svým dílem. Celkově ale pomohl fakt, že jsme už dlouho sehraní a jsme i super parta. To nám strašně pomohlo,“ říká.

Devatenáctiletý hráč se v této sezoně několikrát proběhl i po ligových trávnících v dresu sigmáckého áčka. Zvláště ke konci. V nástavbové části naskočil do tří ze čtyř mačů a prezentoval se i jednou asistencí na stadionu Liberce, kde olomouckému celku pomohl k postupu dál. Jak vidí nyní svou budoucnost?

„Ještě nevím, kde budu začínat přípravu. Doufám, že mě pan trenér Jílek povolá do áčka, ale jak už jsem řekl, nic v tuto chvíli na sto procent nevím, takže se o tom nechci ani více bavit,“ přiznává.

Fotografie ze zápasu MSFL mezi celky SK Sigma Olomouc B a FC Slovan Rosice
FOTO a VIDEO: Doutníky a stříkající šampus! Béčko Sigmy je druholigové!

Začátek roku ale pro nadějného fotbalistu nebyl zas až tak růžový. Z různých důvodů se totiž potýkal s poklesem kondice a musel projít speciální kondiční přípravou.

„Tu jsem prodělal na začátku ledna. Kondičně jsem na tom byl totiž hůř než ostatní kluci a navíc jsem ještě chytil covid. Domluvil jsem se tedy s Kubou Fryčem z AndrleSport, který mi neskutečně pomohl,“ vysvětluje. „Díky němu jsem se kondičně dostal tam, kde jsem teď. Jednalo se o šestitýdenní cyklus tréninků. Bylo to ohromně náročné, zvracel jsem, ale pomohlo to a teď je to super,“ dodává.

Kromě úspěchu sportovních nyní ale Jáchym Šíp zaznamenal i úspěch na poli studijním, když úspěšně složil maturitu. „Už ji mám za sebou, takzvaně za devět. Mohu tak už hrát s čistou hlavou,“ uzavřel spokojeně.