Bez stoperů Václava Koutného a Jakuba Coufala nastoupili svěřenci Jiřího Balcárka k duelu proti Slovácku B. „Museli jsme kvůli tomu dát na stopera Sečkáře,“ objasnil uničovský kouč.

A jeho svěřenci vstoupili do utkání dobře. Po dvaceti minutách se poprvé radovali, když centr Javůrka zužitkoval hlavou Komenda.

„V prvních pětadvaceti minutách jsme tam měli asi šest situací, ze kterých jsme měli dát gól, ale dali jsme jen jeden. Byl jsem na kluky naštvaný, že jsme nevedli alespoň 2:0 a nebyli více v klidu,“ popisoval Balcárek.

Uničov se totiž po vstřelené brance zatáhl a byl za to potrestaný. Roh sice odvrátil, jenže domácí vrátili míč do vápna a bylo srovnáno po hlavičce Šlechty.

„Po vedoucí brance jsme byli horším týmem, nebyli jsme tak aktivní, zalezli jsme. Slovácko převzalo iniciativu, ale jinou šanci si nevytvořilo. V poločase jsem klukům říkal, ať jsme více aktivní, více kombinujeme a pomůžou tomu křídelní hráči,“ prozradil trenér.

Po změně stran Uničov rozhodl o svém vítězství. Opět po centru se trefil Svoboda a razítko na tři body dal nejlepší střelec týmu Aleš Krč svým šestnáctým gólem v ročníku MSFL. „Trefil to svojí typickou šajtlí z vápna do vzdálenější šibenice,“ popsal Balcárek.

Uničov tak zvítězil počtvrté v řadě a ve formě jej tak potkalo náročné období. Po pátečním duelu totiž hraje kvůli odloženým úvodním dvěma kolům jarní části již v úterý v Kvítkovicích, následuje sobotní duel v Uherském Brodě, další středu pak přivítá béčko Zlína a vše zakončí doma o víkendu proti Blansku.

I proto se duel se Slováckem hrál na umělé trávě a nebyl kvůli počasí odložen. „Nebylo to ve hře, protože už nejsou termíny. Tým je teď dobře nachystaný, i když je škoda, že máme dva obránce mimo. Ale je nás šestnáct, takže máme dost hráčů, kteří je můžou nahradit,“ uzavřel Balcárek.

Díky výhře se dostal Uničov právě před rezervu ligového týmu na šesté místo.

1. FC Slovácko B - SK Uničov 1:3 (1:1)

Branky: 29. Šlechta – 20. Komenda, 66. Svoboda, 75. Krč

Rozhodčí: Drozdy – Gasnárek, Mayer. ŽK: David, Ambrozek. Diváci: 69.

Slovácko B: Borek – Stropsa, Kratochvíla, Aldin, Šlechta, Kočí (63. Severa), Bartoš, Velecký (74. Břečka), Holásek, Yohanna (74. Mitrevski), Merdovič. Trenér: Pavel Němčický

Uničov: Uvízl – Diblík (70. Saňák), David, Svoboda, Ambrozek (80. Kirschbaum), Vichta (70. Hausknecht), Komenda, Vybíral (76. Kamas), Sečkář, Krč, Javůrek. Trenér: Jiří Balcárek.