Apríl sice není, ale počasí jej občas připomínalo. Chvíli sluníčko, chvíli děšťová přeháňka se sněhem. Ale hlavně po většinu duelu silný vítr, který ovlivňoval sobotní střetnutí Uničova se Šternberkem. Utrpěla tím samozřejmě i hra, když se míč kolikrát zastavil ve vzduchu nebo jej vítr odvál do zázemí.

„Obě mužstva s tím měla problém,“ potvrdil šternberský trenér Ivo Lošťák.

Ten mohl být s první půlkou proti favoritovi spokojený. Uničov si totiž výraznější šance nevytvořil. Naopak na druhé straně byl nejblíže gólu František Zvědělík, který zpoza vápna napálil břevno.

Fanoušci Hodolan. Ilustrační foto
ANKETA: Nejoblíbenější fotbalový klub v okrese Olomouc? Zvolte ho!

„Hráli jsme takový profesorský fotbal. Soupeř byl houževnatý a bylo pro nás těžké se do šance dostat. Nebyl jsem tedy spokojený, nemělo to tempo. Chtěl jsem po hráčích, aby hru zrychlili, protože tam bylo spousta přihrávek dozadu a nehráli jsme dopředu. O půli jsem jim to řekl a pak se to zlepšilo,“ hodnotil Balcárek.

A hned pár sekund po začátku druhého poločasu se prosadil Krč, ale rozhodčí odmával ofsajd. Uničovského útočníka to ale nemuselo mrzet, protože o pár minut později byl faulován Vybíral a nařízenou penaltu Krč bezpečně proměnil.

Zdroj: Michal Muzikant

Uničov si vytvářel více šancí a většinu z nich proměnil. Dalekonosnou střelu Komendy ještě Kopřiva konečky prstů vytáhl na břevno, v 69. minutě už byl ale krátký na dorážku Svobody, který míč o tyč poslal do brány.

Snížit mohl Zvědělík, jeho obstřel ale mířil vedle. V závěrečné desetiminutovce ještě využil chybu v rozehrávce Šternberka Krč a lobem zvýšil na 3:0. Chvíli na to přestřelil z malého vápna, kam se dostal po krásném sólu z půlky hřiště, Vichta. Uničov ještě ale zvládl přidat čtvrtou trefu po akci Komendy s Vybíralem, kdy druhý jmenovaný pozasekával ve vápně jak obránce, tak gólmana a po jeho trefě rozhodčí duel ukončil.

„Jsem rád, že jsme to dohráli s nulou a také, že se nikdo nezranil, protože máme čtyři hráče mimo, kádr je úzký a když někdo vypadne, tak je to problém. U všech je to navíc dlouhodobější, jen Kirschbaum má teploty,“ řekl Balcárek.

Uničov - Krnov 10:1
FOTO: Krnov si vychutnal uničovskou desítku. Orli postoupili do semifinále

„Uničov je velice kvalitní soupeř, který nám ukázal, na čem ještě musíme zapracovat. Sedmdesát minut bylo z naší strany povedených. Výsledek je docela děsivý, ale byl jsem spokojený,“ hodnotil Lošťák.

„Je to sice jen o soutěž výš, ale ta rychlost a práce s míčem je u Uničova na jiné úrovni. Kluci si navíc vyzkoušeli bránit nadstandardní útočníky Krče s Komendou, na které v divizi nenarazíte. Mrzí mě, že jsme udělali zbytečnou penaltu a ještě jednu zbytečnou chybu. Sami jsme měli dvě šance, které proti takovému soupeři musíme proměnit,“ uzavřel Lošťák.

SK Uničov - FK Šternberk 4:0 (0:0)

Branky: 50. z pen. a 82. Krč, 69. Svoboda, 90. Vybíral.

Uničov: Uvízl - Sečkář, Koutný, David, Coufal - Vichta, Svoboda, Hausknecht, Saňák - Krč, Komenda. Střídali: Kvapil - Vybíral, Kamas. Trenér: Jiří Balcárek.

Šternberk: Kopřiva - Koutek, M. Kuba, Vítek, Smrček - Hustý, Samek - D. Kuba, Zvědělík, Zifčák - Lošťák. Střídali: Vašička, Sedláček, Drmola, Dittrich, Pavela. Trenér: Ivo Lošťák.