„Představovali jsme si jinou rozlučku, a také jiné otevření zrekonstruovaného stadionu. Mohli jsme lidem, co na tom makali, dát dárek v podobě vítězství, ale to se nepovedlo,“ hodnotil zklamaný trenér Dušan Žmolík prohru 1:3. Roman Vejvoda si užil svůj poslední zápas v Uničově a byl zapsán jako asistent trenéra. O den dřív přitom pomohl vstřelenou brankou v dresu Olešnice k vítězství v Náměšti na Hané 4:1 a vstoupil tak vítězně do svého nového hráčského angažmá v ambiciózním klubu z I. A třídy.

Hned od první minuty bylo jasné, že v Uničově bude hrát klíčovou roli první vstřelená branka. Blíže k ní mělo Velké Meziříčí, které nejprve nastřelilo tyč, a potom už Antonín Plichta v samostatném úniku otevřel skóre.

„Po gólu byl pro nás zápas ještě těžší, protože jsme museli dotahovat a soupeř se neměl kam hnát,“ hodnotil Žmolík.

Druhá branka padla po krásné individuální akci Dolejše, který naservíroval centr na hlavu Šuty. „Byl to gól po individuální hrubce, ale vzchopili jsme se,“ pokračoval domácí kouč.

Po rohovém kopu totiž snížil Můčka: „Standardky jsme cvičili, protože si myslím, že by to mohla být naše zbraň. Když budeme obléhat soupeře, tak po centrech a střelách z dálky bychom mohli mít hodně rohů.“

A Uničov si začal vytvářet tlak a dostal se i do několika šancí. Ale Velké Meziříčí stále odolávalo. „Výborně bránili. Věděli o naší síle a útočníci měli málo času na práci s míčem. Veškeré centry a přihrávky pod sebe pak posbírali,“ všiml si Žmolík.

Snahu jeho celku o bodový zisk utnuli Dolejš s Demeterem. První jmenovaný zacvičil s obráncem, který jej fauloval ve vápně a druhý jmenovaný penaltu bezpečně proměnil.

„Nehráli jsme úplně rychle. Každý hráč měl dotek navíc, a to soupeři vyhovovalo. Hrozil hlavně Vichta, který tam měl nebezpečné střely a standardky. Jinak ale soupeř vyhrál zaslouženě,“ uznal Žmolík.

V dalším kole čeká jeho hráče utkání v Olomouci proti béčku Sigmy. „Musíme se začít hned v úterý připravovat se vztyčenou hlavou. Budou to mladí kluci, kteří budou chtít hrát fotbal. To by nám mohlo sedět,“ zakončil trenér Uničova.

SK Uničov – FC Velké Meziříčí 1:3 (0:1)

Branky: 59. Můčka – 24. Plichta, 55. Šuta, 74. Demeter z pen. Rozhodčí: Mrázek – Zaoral, Slavíček. ŽK: Dolejš (V. Mez.). Diváci: 205.

Uničov: Uvízl – Kasal (75. Purzitidis), Koutný, Vasiljev, Můčka – Ambrozek, Bača, Svoboda – Vichta (82. Kamas), Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.

Velké Meziříčí: Kolář – Puža, Kriegsmann, Dolejš (84. Kotoun), Šuta (68. Bouček), Mezlík, Nedvěd, Plichta (84. Partl), Sysel, Demeter (90+2. Mi. Malata), Komínek. Trenér: Jan Šimáček.