Velice dobrý začátek měli fotbalisté Uničova v dalším duelu MSFL. Na půdě Uherského Brodu zahrávali hned po třinácti minutách pokutový kop nařízený za ruku a Ambrozek jej bezpečně proměnil.

Poté se dostali ještě do několika velkých příležitostí, když v samostatném úniku neuspěli Sečkář ani Vichta a svoji příležitost nevyužil ani Krč. „Měli jsme spoustu šancí, kdy jsme měli dát na 2:0 a pak na 3:0, ale nedali jsme. S první půl hodinou jsem byl spokojený, hráli jsme dobře a kombinovali jsme,“ hodnotil trenér Uničova Jiří Balcárek.

Jenže potom se obraz hry změnil a Uherský Brod dokázal pět minut před přestávkou vyrovnat. „Propadli jsme ve středu hřiště a Obdržálek to krásně trefil z dálky,“ uznal kouč.

Ondřej Daněk
V týmu s Hubníkem: Je to kapacita, říká kanonýr Daněk a střílí Haalandovky

„Potom začal být zápas soubojový a druhý poločas jsme nehráli dobře, nevypracovávali jsme si šance a nebyl jsem spokojený,“ říkal Balcárek.

Nakonec však Uničov urval tři body. Kapitán Tomáš Komenda dostal míč na hranici šestnáctky, obtočil se kolem svého strážce a silnější levačkou poslal svoji střelu k tyči - 2:1.

Vedení si zkušený celek již pohlídal. Kaňkou na celém utkání byl ale závěr v podání domácích fotbalistů. Nejprve viděl ve třetí nastavené minutě červenou kartu za dvě žluté (kritika rozhodčího a následně za strčení do soupeře) Matěj Lorenc. Horší zákrok předvedl Marek Mančík o minutu později, kdy prudce udeřil soupeře loktem do obličeje.

Zdroj: TVCOM.cz

„Ten konec mě mrzí. Nebylo to dobré. Vážím si ale tří bodů na těžké půdě,“ uzavřel Jiří Balcárek. Již ve středu pak Uničov přivítá v další dohrávce béčko Zlína.

ČSK Uherský Brod - SK Uničov 1:2 (1:1)

Branky: 40. Obdržálek – 13. Ambrozek (pen.), 87. Komenda.

Rozhodčí: Dorotík – Rosický, Kostelník. ŽK: Venený, Lorenc – David, Ambrozek, Kirschbaum. ČK: 90+3. Lorenc, 90+4. Mančík (oba UB). Diváci: 175.

Uničov:Uvízl – Diblík, David, Koutný, Sečkář (84. Kamas) – Vybíral (69. Javůrek), Vichta, Ambrozek (90. Kirschbaum), Krč (84. Saňák), Svoboda(69. Hausknech) – Komenda. Trenér: Jiří Balcárek.