K poklidnému vítězství přispěly také posily z áčka. Za celek Augustina Chromého opět naskočil Roman Hubník, který vydržel na trávníku hodinu. V 11. minutě navíc svým gólem zvyšoval už na 3:0.

Ještě před ním se trefili další borci, kteří s ligovým áčkem absolvovali zimní přípravu a byli také v kádru pro soustředění na Maltě, Jan Fiala, který otevřel skóre už ve 2. minutě a v 5. minutě Filip Uriča. Oba ofenzivní hráči se v utkání dokázali prosadit ještě podruhé.

Demolici 6:0 dokonal už ve 36. minutě Štěpán Langer, který mimo jiné asistoval už u tří předchozích branek.

Kromě Hubníka se na hřišti objevil v úvodní půli také Michal Vepřek a Patrik Slaměna.

Ve druhé půli už ani jeden z týmů branku nevstřelil, i když Hanáci k tomu měli hodně blízko. Ricardo Piňa ale svůj pokutový kop poslal vysoko nad.

„Vstoupili jsme do druhé poloviny přípravy, kdy budeme hrát dva zápasy za týden až do prvního mistrovského utkání. Využili jsme zkušených hráčů z áčka jako Romana Hubníka nebo Michala Vepřeka, kteří se potřebují rozehrát po zranění, stejně jako další mladé,“ řekl pro klubový web trenér Chromý.

„Kluci si zahráli s chutí, škoda, že druhý poločas po prostřídání, kdy všichni nehráli na obvyklých postech, chvíli trvalo, než si to všechno sedlo. Mrzí mě neproměněné šance,“ dodal Chromý.

SK Sigma Olomouc B - Karviná B 6:0 (6:0)

Branky: 2. a 32. Fiala, 5. a 15. Uriča, 11. Hubník, 36. Langer.

Sigma B, 1: pol.: Trefil - Twardzik, David (30. Sklenář), Hubník, Vepřek - Vymětalík, Langer, Slaměna - Hadaš, Fiala, Uriča. 2. pol.: Trefil (70. Bílý) - Slavíček, Sklenář (70. Grečmal), Hubník (60. David), Sláma - Fabiánek, Slaměna (80. Hadaš), Piňa – M. Galus, Fiala (60. Hausknecht), Beňa. Trenér: Augustin Chromý.