„Dnešní zápas bych nazval takzvanou nováčkovskou daní, jelikož někteří hráči teprve poznávají mužskou kopanou. Na druhou stranu musím říct, že jsme v bouřlivé atmosféře, kterou fanoušci ve Frýdku tradičně vytváří, herně nepropadli. Je škoda, že jsme si tři branky dali víceméně sami,“ citoval klubový web Sigmy trenéra rezervního týmu Augustina Chromého.

Hanáci se jediné vstřelené branky dočkali v 65. minutě zásluhou Tomáše Zlatohlávka, který snižoval na 1:2. Poslední slovo ale měli v samém závěru domácí, kteří pečetili třetí brankou úspěšný vstup do sezony.

„V úvodu jsme měli zbytečný respekt ze soupeře. Jakmile jsme se dostali do hry a měli jsme míč na kopačkách, hráči zjišťovali, že jsme se jednoduše dostávali do dobrých situací. Měli jsme povedené standardní situace i dobré útočné akce. V závěru utkání jsme pak hráli vabank, chtěli jsme vyrovnat, ale dostali jsme třetí branku. Z celkového pohledu si myslím, že jsme byli nebezpeční, hrál se rychlý fotbal, nahoru dolů. V některých činnostech se musíme ještě zlepšovat, ale věřím, že to půjde,“ dodal trenér Chromý.

Premiérový domácí zápas nové sezony MSFL odehraje béčko Sigmy v neděli 11. srpna od 10.15 proti Slovácku B.

MFK Frýdek-Místek – SK Sigma Olomouc B  3:1 (1:0)

Branky: 21. a 54. Teplý, 89. Telnar – 65. Zlatohlávek. Rozhodčí: Mrázek - Pochylý, Gasnárek. ŽK: Mrkvička – Diblík, Grygar. Diváci: 486.

Frýdek-Místek: Bárta – Bialek, Hýbl, Hykel (90. Packo), Kebísek, Literák, Mrkvička (67. Skwarczek), Ožvolda, Šumský (83. Šohaj), Teplý (72. Visic), Varadi (87. Telnar). Trenéři: Martin Pulpit a Josef Sláma.

Olomouc B: Trefil – Diblík (41. Kratochvíl), Zima, Polom (55. David), Beňa – Baďura, Spáčil, Grygar (62. Vybíral), Zlatohlávek, Hála (69. Langer) – Voleský (83. Galus M.). Trenér: Augustin Chromý.