Hosté z Vyškova vedli od 17. minuty, kdy v síti skončila po teči jednoho z bránících hráčů střela Matochy.

„Do utkání jsme vstoupili aktivně tak, jak jsme chtěli. Soupeře jsme tlačili, ale bohužel pro nás jsme inkasovali. Od té doby jsme do konce poločasu hráli v křeči,“ řekl pro klubový web trenér béčka Sigma Augustin Chromý.

V sestavě se z kádru áčka, které čeká v pondělí zápas v Jablonci, objevili zejména mladí hráči jako Látal, Zmrzlý, Zima nebo Zlatohlavek. Zkušenosti měli přidat brankář Mandous a útočník Jakub Yunis.

Šance si i díky nim sice Sigma vytvářela, ale dlouhé minuty vycházela naprázdno. „Situace, které jsme měli vyřešit gólem, nám buď chytil brankář Vyškova, nebo jsme branku minuli z bezprostřední blízkosti,“ řekl Chromý, který v poločase udělal hned tři změny. Místo Látala, Zlatohlávka a Beni poslal do hry Diblíka, Spáčila a Grygara. „Když přišli na hřiště hráči, kteří jsou na sebe zvyklí, kombinace už tolik nevázla a naše hra se zlepšila,“ konstatoval Chromý.

Právě posledně jmenovaný Grygar byl nakonec u vyrovnávací branky. Pět minut před koncem odcentroval na Grečmala, který přece jen protrhl střeleckou smůlu.

„Vzhledem k průběhu zápasu jsem rád, že se nám podařilo vyrovnat. Získali jsme tedy bod, ale to je málo, doma musíme bodovat naplno,“ dodal Chromý.

Sigma je v tabulce na čtvrté příčce o skóre za béčkem ostravského Baníku. Právě na jeho půdu se vydá za týden.

SK Sigma Olomouc B – MFK Vyškov  1:1 (0:1)

Branky: 85. Grečmal – 17. Matocha. Rozhodčí: Mayer – Pelikán, Černoevič. ŽK: Zmrzlý, Grygar – Hanuš, Křivánek, Krejčí, Lahodný, Ndaye.

Sigma B: Mandous – Látal (46. Diblík), David, Zima, Beňa (46. Spáčil) – Langer, Zlatohlávek (46. Grygar), Zmrzlý, Chytil (66. Grečmal), Galus (77. Baďura) – Yunis. Trenér: Augustin Chromý.