Svěřenci Augustina Chromého mají za sebou náročný program, kdy absolvovali dvoufázové tréninky. Z toho důvodu poskládal kouč dvě jedenáctky a mezi své hráče rozdělil rovnoměrně 45 minut.

V utkání viděli diváci spoustu šancí. Za domácí se v těch největších objevili Hadaš, Uriča a Galus. „Mohli je řešit s více chladnou hlavou. Byly to opravdu gólové šance,“ řekl pro klubový web Chromý.

Příležitosti měla i Zbrojovka, ale byla to nakonec Sigma, kdo šel do vedení. Egor Golenkov si po půl hodině hry došel pro penaltu, kterou si sám také proměnil.

Fotbalisté Sigmy mají za sebou první utkání na soustředění v Polsku. Ilustrační foto.
Jednička chyběla kvůli porodu, Sigmě scházela kvalita a těsně padla

Zbrojovka srovnala po rychlém protiútoku v 65. minutě. „Měli jsme občas okénka v obraně, ale v této fázi přípravy je to spíše o kondici. Jsem rád, že kluci měli do fotbalu chuť,“ uzavřel kouč.

Jeho hráče nyní čeká nabitý program. Další zápas mají na programu již v úterý 13. července, kdy přivítají od 17 hodin Otrokovice a následně v pátek v 10.30 změří síly s béčkem Hradce Králové.

SK Sigma Olomouc B – FC Zbrojovka Brno B 1:1 (1:0)

Branka Sigmy: 30. Golenkov (pen.).

Olomouc: Trefil (60. Machalický) – Grečmal (46. Slavíček), Kotouč (46. Bednár), Sklenář (46. Černý), M. Galus (46. Šidlík) – Hadaš (46. Ricardo), Spáčil (46. Nováček), Vymětalík (46. Grygar), Fiala (46. O. Hapal), Kašpárek (46. Uriča) – Golenkov (46. L. Galus). Trenér: Augustin Chromý.