„Co se dá dělat, takový je apríl a koneckonců i život. Pořád nesvítí sluníčko,“ tvrdil Jiří Coufal starší, který je občasným čtenářem Deníku. Lidé, kteří naše noviny neznají, včera využívali příležitosti a nechají si je posílat čtrnáct dní zdarma. „Myslím, že je to dobrý nápad, já sice na čtení nemám čas, ale nechám je posílat dědečkovi,“ prohlásila -náctiletá Denisa Hudečková.

Lidi přitahoval na náměstí primátor i soutěžní fabie

Největším lákadlem pro všechny ale byla možnost získat nový vůz. Kupony, mezi nimiž může být i ten vítězný, plnily speciální kufr stojící vedle modré fabie v barvě Deníku. „Já sama neřídím, ale syn ano. Mohli bychom s ním jezdit na návštěvu k rodině,“ prozradila Marie Kuchaříková. „Nikdy jsem nevyhrála, neměla jsem štěstí, šance vyhrát je asi malá…“ dodala.

Především děti, ale občas i dospělí si zkusili chytit výhru v cashboxu, stanu rozpumpovaném obrovským fénem, v němž poletovaly papírky znamenající odměnu. Neodolal ani Francouz Mathias z Lille. „Bylo to super,“ tvrdil s krásně ráčkovaným R. V Česku žije necelý rok. „Noviny nečtu, ale znám je,“ tvrdil.

Hlavním hostem odpoledne byl olomoucký primátor Martin Novotný. Odpovídal na dotazy šéfredaktora Tomáše Přichystala i přítomných obyvatel, nevyhýbal se ani diskusi s bezdomovci, kteří si stěžovali mimo jiné na nedostupnou lékařskou péči.

„Město sice zdravotnictví nemá v kompetenci, ale myslím, že přístup k němu by měli mít všichni stejný. I když nevím, jak je to u vás s placením zdravotního pojištění,“ odpověděl Novotný. Další témata se točila kolem parkování, dětských hřišť i možností koupání. Primátor například prozradil, že výstavba aquaparku začne na podzim a potrvá přibližně rok. „Koupat bychom se tedy mohli asi počátkem roku 2009,“ řekl.

Kulturní vstupy obstaraly nejprve žáci ZŠ Hálkova, následoval sbor ze ZŠ Stupkova a nakonec se představily dvě skupiny mažoretek ze ZŠ Demlova.
Tým Deníku kromě hostesek doplňovali techničtí pracovníci vydavatelství i redaktoři olomoucké redakce. Ti se tak mohli setkat se svými přispěvateli například do rubriky Čtenář-reportér.

„Já se jmenuji Naďa Rychlá a strašně ráda čtu paní Stoklasovou,“ představila se jedna z našich přispěvatelek, začtená do jiného článku. A proč píše do Deníku? „Vždycky mi šel sloh, píšu ráda, a myslím, že lidé by se měli vyjadřovat k tomu, co je trápí,“ vysvětlila. Podle ní jsou dnes lidé povrchní. „Je to asi z časových důvodů. Doba je hektická a žene nás honem dál,“ dodala.