Některé zlákala vidina výhry v podobě nového auta či drobných dárků vydavatelství, jiní se přišli zeptat představitelů vedení města, jak vyřeší problémy, které obyvatele města na okraji regionu sužují. "Jsme zvědavé ženské, tak jsme se přišly podívat. Málokdy se ve městě něco děje, tak musíme využít možnosti. Jsme rády, že se můžeme trochu pobavit a taky se něco dozvědět. Vaše noviny čtu," sdělila pětatřicetiletá žena, která spolu s dalšími dvěma kamarádkami seděla na lavičce na sluncem zalitém náměstí. "Vystřihla jsem si kupon a zkusím štěstí. Třeba to auto vyhraji zrovna já," smála se žena pracující v˙místní továrně Granitol.

Na náměstí přitahovala zvědavce i soutěžní fabie, která byla zřejmě největším lákadlem. Kupony znamenající možnou výhru postupně plnily žlutý kufr stojící vedle naleštěného automobilu v barvě Deníku. "Zkusím štěstí. Třeba to vyjde," prohodila starší žena, když do kufru vhodila vystřižený kupon. Co bych s autem dělala? "Asi bych ho dala synovi. Anebo prodala a peníze rozdělila v rodině. Vnoučata by si koupila, co jim rodiče nemohou dovolit. To víte, chudý kraj," dodala důchodkyně. Během odpoledne s Deníkem se zájemci dozvěděli, jak se noviny vyrábějí, zeptat se mohli redaktorů i dalších pracovníků vydavatelství. "Rád bych spolupracoval. Fotím, tak bych sem tam mohl něco poslat," nabízel ochotně spolupráci jeden z˙místních obyvatel.

Zpestřením všedního odpoledne na moravskoberounském náměstí bylo i vystoupení dětí z místní mateřské a základní školy. Malým gymnastkám se dokonce podařilo sluncem zmožené přihlížející roztleskat. Hlavně děti, ale i dospělí se mezitím pokoušeli chytit co nejvíce papírků v cashboxu, stanu rozpumpovaném obrovským fénem, v němž poletoval nespočet papírků. Ten, kdo jich chytil nejvíce, dostal od vydavatelství nejhodnotnější cenu. S prázdnou neodešel nikdo."Mám jenom devět. Chtěla jsem lístky do multikina. Smůla," posteskla si jedenáctiletá školačka.

Hlavními hosty odpoledne s Deníkem byli starosta města Tomáš Feranec a jeho zástupce Jan Brenkus, kteří nejprve odpovídali na otázky šéfredaktora Tomáše Přichystala, a poté se do nich pustili místní občané. Ty zajímala stavba čerpací stanice, ale taky radnicí chystané možnosti vyžití pro děti a mládež. "Co koupaliště, opravíte ho?" starala se jedna z obyvatelek. Místostarosta ale tazatelku zklamal: "Z koupaliště zbyl jen pozemek. Náklady by byly tak velké, že si je město nemůže dovolit. Ale na přírodním koupališti směrem na Valteřice jsou dobré podmínky." Místní se ptali i po kulturním vyžití. "Jednou měsíčně uspořádáme zájezdy do divadla. První bude v červnu," slíbil starosta.