První Uničované přicházeli ke stanu Olomouckého deníku ještě před oficiálním začátkem akce. „Četl jsem zvláštní uničovské vydání a musím souhlasit s tím, že největší problémy tady máme s cizinci ze strojíren a s vandaly. Často se mi stává, že ráno vyjdu z domu a vidím převrácené popelnice a rozsypané odpadky,“ řekl asi padesátiletý muž, který však nechtěl uvést své jméno.

Každý, koho ve městě něco trápí se mohl svěřit redaktorům nebo přispět na stranu Čtenář-reportér. Několik místních obyvatel se odvážilo položit před svými spoluobčany a přímo na mikrofon dotaz starostce Jarmile Kaprálové (KDU-ČSL).

Z Litovle se v pondělí odpoledne do Uničova vypravil také tamní obyvatel Karel Novák. „Deník mám předplacený už více než rok. Nechtěl jsem čekat až do 19. května, kdy tuto akci pořádáte i v našem městě a udělal jsem si výlet do Uničova. Určitě ale nebudu chybět ani na litovelském Dni s Deníkem,“ tvrdil senior. Vyzkoušel si jednu z atrakcí – nechal si změřit rychlost kopu do fotbalového míče.

Lidé, kteří přišli na uničovské náměstí sledovali také vystoupení místních malých tanečnic a cvičitelek aerobiku. Nejmenší návštěvníci stáli frontu na nafukovací balonky, které jim rozdával plyšový pejsek Macík. Školáci soutěžili o výherní kupony a ty pak vyměňovali za nejrůznější dárky, pohádková CD, pastelky, samolepky a hračky.

Desítky lidí neodolaly lákavé možnosti vyhrát nový terénní vůz Hyundai Santa Fe. Kupon vyplnila také Milena Köllerová z Uničova. „Snad se na mě usměje štěstí. Zrovna jsem si objednala předplatné novin,“ řekla seniorka.

Nový vůz už by potřebovala také dvacetiletá Lenka Krejčí z Uničova. „Máme starší auto, zrovna je pokažené, takže teď nikam nejezdíme. S tak velkým teréňákem bych se ale musela naučit parkovat. Jsem zvyklá na mnohem menší auta,“ přiznala Lenka a vhodila kupon do speciálního žlutého kufru.

O pár minut později už na pódiu statečně asistovala Železnému Zekonovi, který Uničovanům předváděl své silácké kousky.