Farmářské trhy začaly v devět hodin ráno a trvaly do tří hodin odpoledne, a i když bylo od rána venku zataženo a pršelo, rozhodně to neodradilo zákazníky trhy navštívit.

Lidé si mohli ve stáncích koupit pečivo z oblíbené hranické pekárny, ale také sýry a uzeniny ze Slovenska, koření, zeleninu, bylinné sirupy, medovinu, fermentovanou zeleninu, malinové výrobky, omáčky podle Švýcarské receptury, rukodělné výrobky, frgály, kombuchu a mnoho dalšího.

Pedagog Milan Ludvík jde předat vedení města petici proti spojení Moravské filharmonie Olomouc a Moravského divadla Olomouc v jednu kulturní instituci, 4. května 2023
Vzkaz signatářům petice proti spojení filharmonie a divadla v Olomouci

„Na podzimní trhy v Hlubočkách jsem se velmi těšila. Vždy tu panuje skvělá atmosféra. Škoda jen, že počasí nám tentokrát tolik nepřálo. O to víc mě překvapilo, v jak dobré náladě většina návštěvníků dorazila,“ prozradila Hanka Špičáková z Hluboček, která na trhu nabízela své macramé výrobky Handmade od Hanky.

Svůj stánek měla na trhu i Agrární komora Olomouckého kraje s potravinami, které získaly ocenění Regionální potravina Olomouckého kraje. Návštěvníci tak měli možnost oceněné potraviny, jak ochutnat, tak vybrané potraviny zakoupit i domů.

Podávala se např. Dubická tlačenka, cibulové chutney na červeném víně, Svatojánské ořechy, Drahoušovy klobásky, králičí játrová paštika či sýr s medvědím česnekem.

Výtěžek z prodeje benefičního kalendáře Bez retuše 2024 byl předán v sobotu 23. září nadaci Šance Olomouc.
Za prodej kalendářů Bez retuše předali 75 000 korun nadaci Šance Olomouc

„Konečně. Těšila jsem se, že si zase nakoupím plno dobrot,“ usmívá se Jana S. která vyrazila na poslední farmářské trhy v tomto roce z nedalekých Mrskles. „Už mám nakoupené pečivo, malinový sirup a lákají mě ještě slovenské sýry,“ dodala.

Na farmářské trhy se můžete těšit i v roce 2024 a kdy? 20. dubna (9:00 – 15:00) – Jarní farmářské trhy 9. června – Hodové slavnosti Hlubočky 17. srpna (12:00 – 21:00) – Vinné léto s cimbálem 28. září (9:00 – 15:00) – Podzimní farmářské trhy