Především jsme uvítali budoucí prvňáčky, kteří si mohli se svými rodiči postupně projít celou školu. V jednotlivých třídách byl nejen pro nejmenší nachystán zajímavý program.

Za pomoci učitelů i šikovných žáků v nich děti plnily úkoly na interaktivní tabuli, tvořily velikonoční ozdoby nebo recyklovanou pokladničku, vyzkoušely si první pomoc a na chodbách si mohli všichni prohlédnout výrobky našich žáků.

Ve čtenářském koutku se zájemci mohli začíst do nejnovějších knížek, při práci s mikroskopy pozorovat mechovou rostlinku, v počítačové učebně se snažili rozpohybovat legoroboty. Zájem byl rovněž o 3D tisk nebo sondu z projektu Dotkni se vesmíru.

Čtenářský koutek Základní školy Zeyerova v Olomouci zdobí graffiti.
Čtenářský koutek v Základní škole Zeyerova v Olomouci zdobí graffiti žáků

V dalších třídách se zejména rodiče mohli seznámit s nabídkou kariérového poradenství nebo aktuálními učebnicemi. Odpočinout si mohli návštěvníci u prezentace fotografií, které shrnuly nejzajímavější akce naší školy.

„Škola se nám líbí, prošli jsme si je celou. Dceru samozřejmě nejvíce zaujaly pohádkové postavy a vyrobila si pěknou velikonoční ozdobu,“ shrnula své dojmy Hana Vránová.

Největší zájem především u nejmladších návštěvníků byl o pohádkové odpoledne, které si pod vedením učitelů připravil školní parlament.

Souboj čtenářů na Zeyerce.
Je dobojováno! Souboj čtenářů na Zeyerce v Olomouci má své vítěze

Tělocvična se hemžila různými pohádkovými bytostmi, u nichž si mohli školáci i předškoláci plnit nejrůznější úkoly. Odměnou jim pak byl náramek, sladkosti nebo omalovánky. Pokud si chtěly děti protáhnout tělo, mohly si zasoutěžit na opičí dráze v koridoru školy.

Na chodbách se po celé odpoledne střídali budoucí i bývalí žáci, rodiče, kteří se mohli obrátit se svými dotazy na učitele i vedení školy. SRPŠ připravilo pro všechny drobné občerstvení.

Věříme, že si všichni ze dne otevřených dveří odnesli spoustu dojmů a zážitků a těšíme se na nové žáčky v novém školním roce.

Hana Kramářová,
ZŠ Zeyerova, Olomouc

Terezské údolí najdou výletníci na rozmezí Olomoucka a Prostějovka.
Ladoňky zdobí Terezské údolí v srdci Hané. Skála byla svědkem tragické lásky
Na výletě na Slezské Hartě.
Tip na výlet: Pohřbená škola i hostinec aneb Slezská Harta a její zatopené osudy