Na výstavě je vánoční cukroví z perníků upečené místními ženami, ale i překrásné perníkové chaloupky, různé betlémy i drobné cukroví, které obdivují návštěvníci ze širokého okolí.

Výstavu doplňují i různé vánoční dekorace, ruční práce občanů i dětí z místní MŠ a ZŠ. Každý si měl možnost i zakoupit vánoční dekorace přímo od soukromých prodejců, kteří nabízeli široký sortiment.

Stánek měli i mladí hasiči SDH Majetín, kteří nabízeli své výrobky k Vánocům. Byly to svícny a ozdoby z keramiky. Výtěžek prodeje byl věnován dětem v Klokánku v Dlouhé Loučce a na podporu činnosti mladých hasičů v Majetíně.

Výstava se neobešla bez soutěže pro zúčastněné ženy, které vystavovaly své cukroví. Velkému zájmu návštěvníků se těšila soutěž o nejlepší vánoční bramborový salát, který ochutnávali návštěvníci a udělovali body.

Odpoledne byl kulturní pořad, kde vstupoval folklorní soubor Majetínek spolu s lidovou muzikou.

I když se letos výstava nekoná, protože korovinová nemoc to nedovoluje a je zákaz shromažďování, přesto ženy chystají pro své rodiny cukroví a různé vánoční dobroty, které ozdobí vánoční stoly v domácnosti.

Jan Teimer