Mezinárodní den zvířat nám připomíná, že zvířata jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našeho světa. Mezinárodní den zvířat datuje počátek své tradice do roku 1931, kdy byl založen ve Florencii jako úmluva ekologů, kteří chtěli upozornit na situaci ohrožených druhů.

Od té doby jeho význam narostl, obsáhl všechny druhy zvířat a slaví se v mnoha koutech světa. 4. říjen byl vybrán, protože právě v tento den slavíme svátek Sv. Františka z Assisi, patrona všech zvířat. V 5. C na ZŠ Svatoplukova ve Šternberku jsme se rozhodli oslavit tento den v pátek 27. 9. Od rána to v naší třídě vypadalo úplně jinak. Postupně k nám zavítala spousta domácích mazlíčků – králík, křečíci, kočka, papoušci a nakonec i psí bráškové.

Každý dostal několik minut na to, aby své zvířátko představil ostatním. Následovalo hlazení a mazlení se zvířátky, která se volně procházela po třídě. Podívali jsme se společně na zajímavé dokumenty o zvířatech a vypracovali pracovní listy. Celý den se opravdu vydařil a těšíme se na další netradiční vyučování.

Autorka: Mgr. Lucie Kropáčková (třídní učitelka)