Na své si tak mohli přijít všichni. Děti si s nadšením vyráběly vánoční ozdoby, dílničky nabízely různé druhy svícnů, svíčky z včelího vosku, vánoční přání, skřítky ze šišek, zdobení perníčků, lucerny i magnetky a odznáčky.

Rodiče a prarodiče si mohli zakoupit již hotové výrobky jako malované kamínky, vánoční ozdoby nebo voňavá mýdla. Kdo si chtěl odpočinout, navštívil kavárničky s bohatým občerstvením včetně palačinek.

Velké poděkování patří rodičům, kteří zajistili výborné domácí cukroví, jehož vůně se linula celou školou. Na jarmark byli pozváni i bývalí zaměstnanci školy a společně si zavzpomínali na roky strávené na Zeyerce.

Burza plyšáků, Marmeliáda a křest kuchařky Svačinky ze Špičkové školky.
Děti ze Špičkové školky vydaly vlastní kuchařku. Pokřtil ji Tomík na cestách

Divadelní představení si pro návštěvníky připravili žáci 7. B, kteří nacvičili pohádku Lotrando a Zubejda. Skvělé kostýmy, kulisy, rekvizity a zejména herecké výkony byly po zásluze odměněny velikým potleskem. Koledy zazpívali žáci z 5.B a děti z družiny předvedly živý betlém.

Živo bylo i před budovou školy, kde Sdružení rodičů a přátel školy nabízelo občerstvení a zájemci si mohli na ohništi opéct špekáčky.

Po setmění se návštěvníci sešli u nazdobeného stromečku, který byl pod záštitou městské části Hodolany slavnostně rozsvícen.

Procházka večerním adventním Frenštátem pod Radhoštěm.
OBRAZEM: Procházka večerním adventním Frenštátem. Podívejte se na tu krásu

„Jsem ráda, že se nám po dvouleté pauze podařilo úspěšně navázat na tradici vánočního jarmarku. Program byl bohatý a pestrý a měla jsem radost, když jsem procházela mezi návštěvníky a slyšela chválu a slova uznání na naši adresu. Chtěla bych poděkovat všem, ať dospělým nebo dětem, kteří se podíleli na přípravě i samotné realizaci jarmarku,“ zhodnotila akci ředitelka školy Vladimíra Švecová.

Penízovka sametonohá je jedlá zimní houba.
Toulky Rakoveckým údolím: Ucho jidášovo, ohňovec i chlupatá koule na šípku

ZŠ Zeyerova se během jarmarku zapojila do charitativní sbírky pro Dětskou onkologii Olomouc a prodejem vánočních hvězd přispěla částkou 8500 korun.

Hana Kramářová,
ZŠ Zeyerova, Olomouc

Česko zpívá koledy 2022 v Litovli.
OBRAZEM: Na Olomoucku si lidé zazpívali koledy s Deníkem a celým Českem
Sněhová nadílka u Obchodního domu Zlín.
Vánoční šalina i obří kola. Podívejte se vánoční trhy v Olomouci, Zlíně a Brně