Med byl hlavní téma letošní slavnosti a tato tradiční sladká pochoutka se zároveň objevila na pultech stánků na farmářském trhu, také se o ní povídalo a o nejlepší med od regionálních včelařů se dokonce soutěžilo.

Nabitý třídenní program odstartovalo v amfiteátru Na Letním v Hlubočkách – Mariánském Údolí páteční vystoupení legendární kapely Fleret společně se Zuzanou Šulákovou. Zazněly známé písně jako Sbohem galánečko, Beskyde, beskyde nebo Zafúkané, a i přes to, že počasí úplně nepřálo, tak si všichni návštěvníci koncert rozhodně užili.

Program pokračoval také v sobotu, a to v prostoru okolo kostela, kde byly v provozu pouťové atrakce a večer pak proběhla ve Ski Areálu hodová zábava. V okolí Hluboček proběhla akce Bílý kámen.

Markéta Zatloukalová z Bludova zvítězila v kategorii o nejhezčí balkon a terasu 2022.
Už jen pár dní se můžete hlásit do soutěže o nejkrásnější květinovou výzdobu

Hlavním bodem třídenního programu byla neděle 18. června, kdy dopoledne nabídlo hodovou mši svatou, která proběhla ve farním kostele kostele Božského Srdce Páně v Hlubočkách – Ves.

Odpoledne pak patřilo představení Klaun family pro nejmenší, následně vystoupily za přítomnosti několika stovek přihlížejících dva folklórní soubory, a to Haná z Velké Bystřice a Kotár ze Vsetína, celé letošní hodové slavnosti byly zakončeny koncertem skupiny GOOD WORK.

Hlavní téma letošní slavnosti byl med. O medu se povídalo v průběhu celého odpoledne, kde se návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavých informací o včelách i medu, mohli si prohlédnout pozorovací úl a veřejnost rovněž měla možnost se zapojit do hlasování o nejlepší med regionálních včelařů.

Zahájení festivalu Tufest ve Šternberku.
Festival Tufest ve Šternberku byl zahájen. Vystavuje zde 16 umělců přes 300 děl

V okolí kostela a farní zahradě proběhly v rámci nedělního programu také farmářské trhy, kde si mohli návštěvníci slavnosti zakoupit nejen regionální výrobky jako bylo pivo, sirupy, marmelády, pečivo, bižuterie, uzenina a sýry, víno, květiny, koření ale chybět nemohly ani tematické výrobky, což byly výrobky z medu a včelího vosku.

Před farním kostelem čekala na návštěvníky obecní knihovna s letní čítárnou, kde si mohl návštěvníci akce odpočinou, přečíst si zajímavou knihu nebo si ji zapůjčit domů.

Nedělního programu se zúčastnili také vzácní hosté, a to hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a náměstek ministra zemědělství Miroslav Skřivánek.

100. výročí Základní školy Dr. Hrubého 2 Šternberk.
Základní škola Dr. Hrubého ve Šternberku slavila 100. výročí. Podívejte se

Celý program vznikl díky týmu lidí, kteří pro tuto obec chtějí něco dělat a k tradici se chtěli vrátit, tzn. Farnost Hlubočky, Obec Hlubočky, Farmářské trhy Hlubočky a Ski Areál Hlubočky. Akce se konala za podpory Olomouckého kraje.

Antonín Šváb,
organizátor farmářských trhů