Jsme předválečný ročník 1939 (spolužáci se rozutekli po škole – Jeseník, Vyškov, Rakousko, Švýcarsko, Praha, Olomouc a okolí).

O naše zářijová setkání se vždy postarají Míla Grossmanová a Jana Borůvková, které připraví setkání v zámecké restauraci „Na Hradě“.

Letos je nám 80 let a to je důvod k oslavě i bilancování. Výbor nás vždy informuje, co je v Náměšti nového a co se vylepšilo. Třeba nový sportovní areál sokolovny.

Škola, kterou jsme opustili v roce 1954, je pod lešením. Přistavují se v ní nové učebny, takže prohlídka opravené budovy nás bude čekat v září 2020, při dalším srazu.

Došlo i na opravdu nádražní budovy, která se měla bourat. Z nádraží jsme jezdili do škol a zaměstnání do Olomouce. Nejblíže to měl Jarek Hašek, protože byl synem přednosty stanice.

Olomoucký deník informoval, že pan Martin Kašpar se snaží budovu zachránit. Rozhodli jsme se také přispět, každý 100 korun. Míla Grossmanová darovala částku 1700 korun. Jistě na tuto dobrou věc přispěje více spoluobčanů.

Věřím, že na příštím setkání spolužáků 11. září 2020 nás bude čekat nejen krásnější Náměšť, ale v nádražní kavárničce i voňavá káva.

Jaroslava Grézlová