Ovšem jeho vize, proti které protestuje na tři tisíce signatářů petice, desítky osobností kultury z ČR a celý orchestr MFO (červené klavíry pláčou na náměstích), se radnici pěkně prodražuje.

Za tři analýzy (právnická, daňová, organizační) zaplatila radnice odhadem 400-500 tisíc korun.

Další náklady spolkne plánované výběrové řízení na ředitele, honorář pro manažera slučování, kterým je ředitel MDO pan Gerneš (střet zájmů jako hrom) apod.

Je to přesně rok, kdy pan náměstek zveřejnil kontroverzní nápad. Díky koaličním zastupitelům si tak zatím plní svůj sen i proti jednoznačným názorům odpůrců slučování.

Podle usnesení teď přijdou na řadu konkrétní úkoly pro manažera slučování. Příprava nové zřizovací smlouvy, organizační struktura instituce apod., kdy se projeví nerealizovatelnost projektu.

Možná pan manažer Gerneš uspořádá i tolik slibovanou veřejnou debatu, abychom si mohli vzájemně vysvětlit svoje stanoviska.

Ovšem pokud má pan primátor Žbánek opravdu zájem na udržení kvality velkého symfonického orchestru v našem městě, tak třeba zhodnotí situaci již nyní a celý proces zastaví. A zachrání MFO, tak, jak se ji snaží zachránit olomoučtí občané společně se členy orchestru a zaměstnanci MFO.

Sledujte, prosím, webovou stránku zachrantemfo.cz, buďte aktivní ve snaze udržet samostatnost MFO!

Milan Ludvík, hudební pedagog a autor petice proti sloučení MDO a MFO