Skokani mají k Hasičskému záchrannému sboru Olomouckého kraje bezesporu blízko. Olomoučtí baseballisté mají ve svém týmu dva profesionální hasiče, konkrétně Martina Schneidera a Jakuba Borůvku, přičemž součástí olomoucké slowpitchové ligy je také tým Bomberos, který je složen právě z hasičů.

Při příležitosti baseballového dvojzápasu proti Klasiku Frýdek-Místek si Skokani připravili také speciální doprovodný program.

V baseballovém areálu na Lazcích bude během soboty ukázka techniky Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, se kterou se může přijít seznámit široká veřejnost.

Samozřejmostí je také občerstvení od Pačesa, který má ve své nabídce kromě osvěžujících nápojů také vyhlášené grilované makrely a jiné speciality z grilu a udírny.

„Hasiči jsou neodmyslitelně spjatí s olomouckým baseballem. Jsme nesmírně rádi, že máme v našem týmu Martina a Kubu, kteří jsou nedílnou součástí základní sestavy Skokanů. Velmi rád jsem také za slowpitchový tým Bomberos, který je respektovaným soupeřem v rámci olomoucké slowpitchové ligy,“ uvedl sportovní ředitel Skokanů Olomouc Jakub Voják.

Program na Lazcích začíná 4. května už od 10:00, přičemž první zápas začne ve 12:00 a druhý zápas se poté odehraje od 15:00. Před prvním utkáním bude přítomna také hasičská technika společně s olomouckými hasiči.

Michael Chrobok