Atmosféra Opening Day byla skvělá Čestného nadhozu se ujali rovnou dva hosté, kteří ovšem nebyli hosty v pravém slova smyslu – v prvním případě se jednalo o Jiřího Chmelaře, člena Skokanů Olomouc a hráče slowpitchového týmu Casablanca, který nedávno daroval SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené v Olomouci na adrese Kosmonautů 4 pojízdný elektrický zvedák v hodnotě 28 000 Kč.

Druhým nadhazovačem nebyl nikdo jiný než klubová legenda a asistent trenéra A týmu Martin Schneider, který se aktuálně léčí po operaci ramene, nicméně i svou slabší levou rukou zvládl nadhoz perfektně. Zápasy nabídly atraktivní podívanou.

První domácí duel bohužel vyšel lépe pro hostující tým, který už v první směně nadělil Skokanům dva doběhy. Ve třetí směně se sice domácím podařilo stav srovnat, ovšem Blesk tvrdě udeřil v páté a šesté směně, kdy se hostujícím podařilo skórovat po čtyřech dobězích v každé směně, přičemž Skokani zvládli v každé ze zmíněných směn doběhnout na domácí metu jen jedenkrát. V závěru se Skokani pokusili ještě stav zvrátit a podařilo se jim získat dva doběhy, jablonečtí ale svůj náskok nepromarnili a porazili nás v poměru 10:6.

Druhý zápas začal přesně v opačném gardu. Skokani chytli úvod zápasu pevně do svých rukou a hned v první směně získali tři doběhy. Domácímu mužstvu se dařilo dobíhat na domácí metu vždy ob jednu směnu, čímž postupně svůj bodový náskok navyšovali. Větší drama nastalo jen v páté a šesté směně, kdy se domácím, respektive hostům, podařilo skórovat po dvou dobězích. Ačkoli závěr zápasu kvůli chybám v obraně domácích začal vypadat dramaticky, nakonec Skokani zvítězili přesvědčivě 8:4.

„V prvním zápase jsme bohužel nechali soupeře odskočit ve dvou směnách po čtyřech bodech, kdy se nám to pak těžce dotahovalo. Druhý zápas jsme ale již tahali za delší konec,“ okomentoval dvojzápas Skokanů nadhazovač Michal Kohout.

„Co je pozitivní oproti minulému víkendu je výrazný progres na pálce, nadhazovači také odvedli dobrý výkon. Určitě se máme od čeho odpíchnout do dalších zápasů,“ dodal Kohout.

Doprovodný program nabídl tombolu i grilované makrely Oba zápasy doprovázela také skvělá atmosféra jak na hřišti, tak i v hledišti. Tombola našla hned tři vítěze hodnotných cen v podobě míčku podepsaného Martinem Schneiderem, klubové čepice a také klubové mikiny.

V prvním zápase se také dvakrát trefil beer hitter, kterým byla venezuelská posila Skokanů Luis Zambrano, a hned šesti divákům zařídil pivo zdarma. Vrcholem gastronomického zážitku ovšem byla vyhlášená makrela výčepu pod tribunou U Pačesa, na kterou se vyplatilo počkat.

Skokani Olomouc budou vyhlížet podporu domácích fanoušků také tento víkend, 20. dubna od 12:00, kdy začíná první zápas proti týmu SaBaT Praha. Také tentokrát se mohou diváci těšit na skvělou podívanou a také bohaté občerstvení.

Michael Chrobok