KUK letos poprvé vycestuje do Olomouce a od 7.-9. února promění prostory Střední školy polytechnické v Olomouci na obří hernu pro děti.

Nejmenší průzkumníci se můžou těšit na bludiště se spoustou srandovních skrýší a vymožeností, hravé tabule, originální haptický koberec, odpočívárnu pro ty, které hraní unaví, měkoučkou nafukovací prolézačku, útulné skrýše i další hravé objekty, ze kterých budou určitě nadšení.

Kromě naší skvělé herny jsme pro vás připravili také oblíbená divadelní představení pro nejmenší od Studia Damúza – Ptáček a lev, Hudební pohádku a Batosnění.

Projekt navazuje na celosvětový trend divadla pro nejmladšího diváka a chce ho představit také českému publiku. Inspirativní doprovodné aktivity podporují společné trávení volného času rodičů s dětmi.

„Přínos festivalu tkví především v tom, že rozvíjí dětskou představivost, seznamuje nejmladší diváky s hudbou i divadlem a buduje v nich vztah k umění přirozeným způsobem. I název KUK vychází z touhy dětí objevovat a poznávat. Zároveň se snažíme propojovat rodiče s malými dětmi v daných lokalitách a zamezit tak jejich částečné sociální izolaci během rodičovské dovolené,“ vysvětluje ředitelka projektu Daniela Fialová.

Bližší informace o projektu i jednotlivých akcích naleznete na www.kukfestival.cz nebo https://www.facebook.com/kukfestival.cz.

Kompletní program

Pátek 7. února

10:00 - 18:00 Obří HERNA

11:00 Hudební pohádka / DIVADLO

16:00 Hudební pohádka / DIVADLO

 

Sobota 8. února

10:00 - 18:00 Obří HERNA

10:00 Jóga pro batolata (od 18 měsíců do 3 let) / WORKSHOP

11:00 Studio Damúza: Ptáček a lev / DIVADLO

14:30 Jóga pro batolata (do 18 měsíců) / WORKSHOP

16:00 Studio Damúza: Ptáček a lev / DIVADLO

 

Neděle 9. února

10:00 - 15:00 Obří HERNA

11:00 Studio Damúza: Batosnění / DIVADLO

15:00 Studio Damúza: Batosnění / DIVADLO

 

Autor: Zuzana Kravcová