Na posledních hodinách si vyzkoušeli, jaké je to programovat zábavné hry. Zvládli hod kostkou, postřehovou hru Auta a Tetris. Žákům to pomohlo pochopit programování a odstranit představu, že je těžké. Tuto volnočasovou aktivitu navštěvovalo celkem dvacet zájemců.

Jedenáct z nich se poté přihlásilo do navazujícího kroužku Micro:Bitu pro pokročilé. Ten se uskutečnil pod vedením pedagoga Radka Stejskala z VOŠ a SPŠE v Olomouci. Získané dovednosti si mohli žáci vyzkoušet v rámci soutěže, která se konala na konci března. Naši žáci byli úspěšní. Lukáš Kolísek obsadil 2. místo a Jakub Šesták 3. místo.

Největším přínosem byl zisk cenných zkušeností se základy programování. Program se vytváří online, kdy je možnost stáhnout ho a vyzkoušet si ho fyzicky na čipu Micro:bitu. Kroužek přispěl k posílení zájmu žáků o technické obory. Všichni se shodli, že jim absolvování pomohlo získat nové dovednosti. Líbilo se jim, že vytvořené programy byly zajímavé a zábavné. Mnozí se rozhodli podat přihlášku na střední školu technického zaměření, kde s tímto programem budou také pracovat.

Slavomíra Schubertová,
vyučující fyziky na ZŠ Zeyerova, Olomouc