Tentokrát si mohou posluchači v aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci poslechnout přednášku O stresu. Ta proběhne ve středu 16. září od 17 hodin.

Co stres je, jak mu předcházet a jak jej využít ve svůj prospěch? Nejen na tyto otázky posluchači naleznou v průběhu večera odpověď. Součástí programu bude i autogramiáda. Zájemci si tak mohou nechat podepsat přinesené knihy autorem samotným.

„František Koukolík je osobnost, které si profesně i lidsky velmi vážím a již potřetí přijede do Olomouce podpořit P-centrum. Přednášku pro nás dělá zdarma, takže veškerý výtěžek z prodeje vstupenek je věnován Rodinnému centru U Mloka. Minulý rok se nám podařilo pro centrum získat přes šedesát tisíc korun. Letošní téma je velmi aktuální a věříme, že by mohlo aulu pedagogické fakulty opět vyprodat,“ uvedla Dagmar Krutilová, ředitelka P-centra.‎

Vstupenky v ceně 250 korun jsou již v prodeji, a to v informačním centru a obchodě Univerzity Palackého UPoint na Horním náměstí. Doprodej volných vstupenek bude v den konání akce probíhat i na místě.

Posláním Rodinného centra U Mloka je cíleně a aktivně podporovat rodiny s dětmi, které se nacházejí v nepříznivé životní situaci a nedokážou ji řešit vlastními silami. Pracovníci centra tak skrze sociální poradenství a odborné programy podporují rodinu v tom, aby byla schopna tuto nepříznivou situaci řešit sama. Rodinám je bezplatně poskytována pomoc ve výchově a vzdělávání či rodinné mediace.

Aneta Klusáková