V letošním roce jsme vybrali oblíbenou českou pohádku Lotrando a Zubejda.

Promítání se uskuteční v romantickém prostředí hradního nádvoří v pátek 25. srpna a začíná ve 20 hodin. Dle aktuálního počasí doporučujeme teplejší oblečení a případně si přibalte lehkou deku. V případě nepřízně počasí se promítání přesuneme do prostor Hodovního sálu. Těšíme se na vaši návštěvu. Jednotné vstupné je 70 korun.

Lotrando a Zubejda je laskavá pohádka s písničkami pro celou rodinu. Za lesy hlubokými a kopci oblými se rozkládá půvabná česká kotlina. Kromě obyvatel počestných a pracovitých tu ale bydlí také loupežníci.

Nejhorší z nich, starý raubíř Lotrando, si pro samé obírání pocestných málem ani nevšiml, že mu z jeho syna vyrostl pěkný, ale nevzdělaný mladík. Pošle proto mladého Lotranda do kláštera, aby se mu dostalo řádného vychování.

Hradozámecká noc

Letní sezonu zakončíme v sobotu 26. srpna oblíbenou akcí Hradozámecká noc. Hradem budou provázet průvodci oblečení v historických kostýmech. Výklad bude rozšířen o zajímavosti z oblasti módy, stolování a života šlechty i poddaných v dobách minulých. 

Začátky jednotlivých prohlídek budou v 18, 19, 20 a 21 hodin.  Prohlídky doplní program na nádvoří hradu v podobě dvou ohňových vystoupení (20.30 a 21.30) v podání uskupení Plameňáci, jejichž ohňová show je vždy ozdobou večerního programu. Těšíme se na vaši návštěvu.

Vstupné:
Dospělí: 220 korun
Snížené: 180 korun
Děti (6 – 17 let): 70 korun

Pokud chcete hrad navštívit v určitém čase, doporučujeme vzhledem k omezené kapacitě prohlídek rezervaci. Místo si můžete rezervovat telefonicky na čísle 585 012 935 nebo emailem na adrese plhakova.jana@npu.cz.

Těšíme se na vaši návštěvu v sobotu 26. srpna  na akci Hradozámecká noc.

Jan Gottwald,
zástupce kastelánky SH Šternberk