Již 9. února se předškoláci mohou zúčastnit Pohádkového odpoledne společně s členy našeho žákovského parlamentu a školní družiny.

Děti se mohou pobavit při pohádkových úkolech, rozpohybovat se tancem a třeba získat i odměnu za aktivitu a nasazení. Tradičně si budou moci návštěvníci prohlédnout školní prostory v rámci Dne otevřených dveří, který se bude konat 16. března.

Na předškoláky čekají dílničky, v nichž si budou moci sami něco vyrobit, a se svými rodiči budou moci nahlédnout do všech prostor školy i přímo do výuky.

Katedrála svatého Václava v Olomouci.
Katedrála svatého Václava je jedním z kostelů, které se mi dostaly pod kůži

Zápis do 1. tříd se letos bude konat snad tradičně tváří v tvář 4. dubna.

Předškoláci z mateřských škol v blízkém okolí se mohou těšit na možnost vidět svoje starší kamarády ve školních lavicích. Vypraví se do naší školy, aby se přesvědčili na vlastní oči, že se není čeho bát.

Nanečisto pro předškoláky v Základní škole Zeyerova v Olomouci.Nanečisto pro předškoláky v Základní škole Zeyerova v Olomouci.Zdroj: Se souhlasem Ilony Rohánkové

Škola nanečisto je pak název akce, kde si předškoláci na vlastní kůži mohou své budoucí školní povinnosti vyzkoušet.

Ilustrační foto
Vánoční pohádku zažila 92letá seniorka z Hlušovic díky neznámé ženě z Lipiny

Do nového školního roku pak chystáme pro žáky další zájmové kroužky, a to pohybové aktivity, kroužek zpívání, šití, keramiky nebo angličtiny a doplníme je i vědeckými pokusy nebo tvořivými činnostmi. 

Více informací o naší škole mohou získat zájemci na informační schůzce k zápisu do 1. tříd, a to 9. února od 16.30 hodin.

Věříme, že se bude na naší škole líbit nejen budoucím prvňáčkům, ale všem žákům. Vždyť s úsměvem jde všechno lépe.

Ilona Rohánková,
ZŠ Zeyerova, Olomouc

Bývalá ozdravovna je opuštěná. Objekt v romantické zalesněné krajině nadále chátrá.
Jako zlý sen. Pusté pokoje i ordinace. Ozdravovna marně čeká na děti i personál