Omalovánky fungují lépe než antidepresiva nebo alkohol, a navíc odplavují stres bez zdravotních následků. Zvlášť povedené obrázky si lze zarámovat a pověsit doma nebo je můžeme někomu darovat. Omalovánky si můžeme vzít i na dovolené když třeba nevyjde počasí, nebo si kresilt jen tak na chalupě. Zatímco budou ruce zaneprázdněny, může se mozek toulat, kde se mu zachce a zpátky se vrátí s novou energií a nápady.

Naši čtenáři o pozitivních účincích malování na lidskou psychiku ví a podělili se s námi o své poznatky. „Ráda maluji tyto omalovánky, obzvlášť teď, když je karanténa a člověk nemůže nic dělat… Tak alespoň takto využívám čas,“ uvedla Lucie Šarinová z Ostravy-Hrabůvky.

Kreativní výtvory od našich čtenářů.Kreativní výtvory od našich čtenářů.Zdroj: Lucie Šarinová

Obrázky jako živé nám poslal i Robert Nerušil, který zpravidla ženské motivy oživil povedeným obrázkem King Konga mezi mrakodrapy a žraloka pod mořskou hladinou.

Kreativní výtvory od našich čtenářů.Kreativní výtvory od našich čtenářů.Zdroj: Robert Nerušil

O trošku jiný druh malby se s námi podělila Zdenka Zapletalová, která své dceři Evě koupila k Vánocům vymalovávací obrázek na stěnu. Jak se jí povedl můžete zhodnotit sami.

Kreativní výtvory od našich čtenářů.Kreativní výtvory od našich čtenářů.Zdroj: Zdenka Zapletalová