A co nás čeká? V daném termínu společně vypustíme meteorologický balon, který není ledajaký. Bude na něm připevněna sonda Zeyerie s kamerou, která má schopnost pořizovat fotografie i ve výšce 30 km nad Zemí, kam balón nejspíše vystoupá.

Sonda se na padáku následně snese dolů, takže budeme mít jedinečnou příležitost nahlédnout na naši planetu Zemi z úplně jiné perspektivy. Týž den se ji vydáme vyhledat, abychom se mohli podívat na unikátní fotografie naší planety.

5. ročník Šternberského půlmaratonu
Letošní 5. ročník Šternberského půlmaratonu pomohl Patričkovi ze Šternberka

Naše sonda bude při výstupu i sestupu měřit teplotu, tlak, vlhkost a zároveň bude vysílat údaje o své poloze a výšce pomocí GPS. Tato data budou ukládána na mikroSD kartu.

Do akce se zapojí všichni členové týmu a o našem dobrodružství si vedeme palubní deník a natáčíme videa. Stavitelé sondy odpovídají za její funkčnost při vypuštění a naučili nás lokalizovat ji v terénu.

Výtěžek z prodeje benefičního kalendáře Bez retuše 2024 byl předán v sobotu 23. září nadaci Šance Olomouc.
Za prodej kalendářů Bez retuše předali 75 000 korun nadaci Šance Olomouc

Po návratu sondy na Zemi nás čeká opravdové dobrodružství a napětí spojené s očekáváním, jaké fotografie se nám podaří získat. S radostí vám pak představíme naše záběry z tohoto vesmírného dobrodružství.

Ještě máme před sebou spoustu práce, a tak nám držte palce, ať se nám vše podaří.

Zeyeráci Stars,
ZŠ Zeyerova, Olomouc