Týmy se na pořadatelskou školu sjely na 9.00 ze široka daleka a po úvodní prezentaci a oznámení pravidel se konečně mohlo začít hrát. Prvních pár kol bylo pro účastníky rozehřívacích a měli je rychle hotovo.

S přibývajícími koly se atmosféra stávala napínavější a napínavější. V play-off jsme dokonce měli 2x střetnutí kapitánů mezi týmy Crossaři a Křížky a kolečka. Nakonec musel rozhodnout hod mincí a o první místo se s úspěšným týmem Moulaři utkal šťastný tým Crosssaři.

Jak už asi můžete uhodnout z titulku, na 1. místě skončili Moulové (ZŠ Svatoplukova 11, Olomouc), kteří poustoupili až do Grandfinále už i minulý rok. Ovšem i ostatní týmy byly neskutečné!

Všem týmům moc děkujeme za účast a těšíme se na ty, kteří postoupili do krajského kola.

  1. místo: Moulové (Základní škola a Mateřská škola, Olomouc) ve složení: Vojtěch Malaska, Šimon Uherek, Antonín Jurásek
  2. místo: Crosssaři (Gymnázium, Hranice) ve složení: Alena Jungová, Matyáš Hapala, Marie Jandová
  3. místo: Krokouši (Základní škola a Mateřská škola, Olomouc) ve složení: Jan Kužel, Barbora Jurásková, Julie Mohlerová

    Informace o soutěži

Soutěž pIšQworky je mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v piškvorkách. Letošního patnáctého ročníku se účastní 1580 týmů z téměř 600 škol.

Soutěž je rozdělena na kategorii základních a středních škol. První oficiální úrovní soutěže jsou oblastní turnaje, řada škol ale pořádá vlastní školní turnaje. Výherci z oblastních turnajů postupují do turnajů krajských, kde bojují o postup do Grandfinále na Masarykově univerzitě v Brně. Tam se o titul mezinárodního mistra v piškvorkách utkají 7. a 8. prosince.

Soutěž pořádá od roku 2008 studentský spolek Student Cyber Games. Do uplynulých čtrnácti ročníku se zapojila více než polovina všech českých středních škol a pravidelně se jí účastní tisíce studentů.

Hlavním cílem projektu pIšQworky je vzbudit v mladých lidech zdravou soutěživost a podpořit jejich sebevědomí, logické uvažování i týmového ducha. Podobnou vizi sdílejí i soutěže Prezentiáda a Tour de App, další projekty spolku SCG. Prezentiáda studenty učí prezentačním a komunikačním dovednostem a Tour de App je soutěž ve vývoji webových aplikací.

Spolupořadatelem soutěže je Masarykova univerzita v Brně.

Jakub Kornel,
Koordinátor projektu