Letošní sezona byla pro olomoucké atlety mimořádně úspěšná. Celkem 26 medailí z Mistrovství České republiky si na hruď pověsili místní atleti.

Nejúspěšnější atletkou se stala sprinterka Eva Kubíčková.

„Eva se letos ukázala ve skvělé formě. Jako juniorka dokázala vyhrát i Mistrovství České republiky žen na 100 metrů. Svými výkony si řekla i o reprezentační dres a mimo jiné se představila i na ME v Mnichově. Její časy zaujaly i skauty z USA, kam odešla studovat na universitu v Oregonu. Tak snad se bude zlepšovat i pod novou trenérkou a naši republiku dále zviditelní,“ řekl její trenér Robert Novotný.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Lužicích.
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Lužicích zpestřily děti z mateřinky

Velký talent má Olomoucký klub v dorostence Martině Mazurové, ze které roste excelentní koulařka. Ve svém věku dokázala získat dokonce i bronzovou medaili na MČR dospělých. Do reprezentace se dostalo dalších sedm sportovců z místního klubu.

Že se v Olomouci dělá vynikající atletika podtrhly také úspěchy družstev. Tým juniorů v Mladé Boleslavi na MČR družstev obsadil vynikající druhou příčku.

Stejnou pozici obsadili také starší žáci, kteří jako outsideři dlouho útočili v Třinci dokonce na titul, který jim utekl o pouhé čtyři body.

Předadventní jarmark 2022 v Brodku u Přerova.
FOTO: Předadventní jarmark v Brodku u Přerova přilákal lidi z širokého okolí

V příštím roce oslaví místní atleti 90 let trvání svého klubu. Tak nezbývá než jim popřát k výročí ještě lepší sezonu než byla ta letošní.

Pavel Vrzala

Olomoučtí maratonci se zúčastnili maratonu v New Yorku.
Přes Brooklyn i Bronx. Olomoucká stopa na největším maratonu světa
Den otevřených dveří Aquacentra ve Šternberku.
FOTO: Aquacentrum ve Šternberku otevře v prosinci. Lidé ale už mohli nahlédnout