Bylo možné se setkat s autory a zakoupit si knihy často s veletržní cenou.. Zajímavý program připravil Český rozhlas a také Česká televize u jejího stánku proběhl křest autobiografie Františka Poláka, režiséra zábavných pořadů.

Velkou účast na svojí besedě měla Alena Mornštajnová a posléze i na autogramiádě. Sandra Pogodová bavila přítomné svým humorem. Spisovatel Karel Kostka Cubeca představil za účasti Evy Hruškové a Jana Přeučila román Ohnivá stopa.

Český rozhlas pořádal setkání se svými moderátory a jejich autogramiádu. Proběhla beseda s autory Povídek, které pomáhají. Knize na podporu organizace Prales dětem.

Kaple svatého Jana Nepomuckého v Sedmi Dvorech.
Benefiční koncert pomůže kapli svatého Jana Nepomuckého v Sedmi Dvorech

Přednáška českého záhadologa Arnošta Vašíčka byla velmi poutavá a více se dočteme v jeho knize Operace Sfinga. Knihu a oblíbený seriál v České televizi Modrá krev nám představil František Kinský.

Středověk na dotyk nám přiblížila polská autorka Elžbieta Chereziňska. Mohli jsme se setkat s autorkou Bílé vody Kateřinou Tučkovou, která představila její vydání v limitované edici.

Vyslechli jsme si povídání Volkera Kutschera, autora bestselleru Babylon Berlín a honem se přesunuli ke stánku kde začala jeho autogramiáda. Bohužel Robert Fulghum se nemohl zúčastnit kvůli operaci srdce.

Pivovarská čtvrtka se koná 20. května.
Pojďte na Pivovarskou čtvrtku a vychutnejte si Jeseníky. Vyráží se ze čtyř míst

Na výstavišti byly i programy pro děti, hry a spousta dětských knih. Byl to opravdu hezký den i když hektický, protože nabídek a lákadel bylo moc. Nebylo možné je všechny obsáhnout. Tak za rok se opět těšíme.

Antonín Gerža

Promítací sál v bunkru.
Bunkr v Přáslavicích oslaví 1. výročí jeho zpřístupnění veřejnosti promítáním