Vedení polské školy pro nás připravilo velmi srdečné přivítání, následně také spoustu společných aktivit, během kterých měli naši žáci možnost poznat se s novými polskými kamarády a navázat s nimi kontakty.

Program byl opravdu bohatý, zahrnoval nejen realizaci výtvarného díla „strom partnerství“, ale i několik společných sportovních aktivit a součástí byla i prohlídka polské školy od sklepa až po půdu. Na závěr pro nás polská škola připravila ochutnávku několika druhů křupavých preclíků, které nám velmi chutnaly. Společným komunikačním jazykem nebyla čeština ani polština, ale angličtina, kterou se čeští i polští žáci učí již několik let.

Po návštěvě školy nás naši polští přátelé doprovodili do historického centra Krakowa, kde jsme měli možnost prohlédnout si nejen některé památky, ale také překrásnou vánoční výzdobu, navštívit vánoční trhy a nakoupit polské suvenýry nebo dárky.

Zájezd se všem moc líbil, již nyní se těšíme na návštěvu polských žáků na jaře u nás v Olomouci a další společné zážitky.

Iveta Krejčí, ZŠ Zeyerova, Olomouc