V neděli odpoledne 24. září se konal dětský závod Posluchovský rybníček. Jednalo se o nultý ročník a do závodu se registrovalo 54 dětí, které dorazily závodit na kole, odrážedle nebo i na koloběžce.

Atmosféra byla plná očekávání a napětí, už když se děti na závod připravovaly. I když byly dopravní prostředky různorodé, byla soutěž velice vyrovnaná, a každý závodník se snažil ze sebe dát to nejlepší.

Zeyeráci Stars, posádka ZŠ Zeyerova v Olomouci, budou 19. října 2023 ve 13.15 hodin z Českého meteorologické ústavu vypouštět svou sondu do vesmíru.
Olomoučtí Zeyeráci Stars se hlásí! Do vesmíru vypustí svou sondu

„Malým zádrhelem bylo, že se nepodařila zaplnit poslední kategorie nejstarších dětí. Nicméně organizátoři se rychle chopili situace a vytvořili speciální kategorii pro rodiče. Tato nečekaná soutěž nazvaná Běh rodičů se stala překvapivým vrcholem akce," sdělila Zdenka Výmolová, předsedkyně komise pro kulturu sport v Hlubočkách.

„Deset odvážných rodičů se postavilo na startovní čáru a za hlasité podpory nejen svých potomků se pustili do boje," dodala.

Po ukončení posledního závodu se konalo vyhlášení vítězů. Tři nejlepší z každé kategorie byli odměněni na stupních vítězů a každý z nich dostal krásnou medaili, diplom a také dárek od sponzorů akce.

5. ročník Šternberského půlmaratonu
Letošní 5. ročník Šternberského půlmaratonu pomohl Patričkovi ze Šternberka

Ale co zbylí účastníci, kteří se na stupně vítězů nedostali? Organizátoři se o ně postarali také. Všichni soutěžící si odnesli sladkou odměnu.

Posluchovský rybníček byl úspěšnou akcí, která přinesla do Hluboček pozitivní energii, spojila rodiny a komunitu v duchu sportu a zábavy. Doufejme, že tato tradice bude pokračovat i v dalších letech a že se k ní přidá ještě více závodníků a diváků.