Paní si totiž jako vánoční dárek přála návštěvu operního pěvce, protože ráda na operu a koncerty chodila, ale teď se již nikam nedostane. Proto jsme neváhali a její přání se v předvánočním čase rozhodli splnit.

Když jsme ráno vyjížděli z Olomouce, nikdo z nás nejspíš ani nečekal, jak dojemné nakonec setkání bude. Bylo mi velkým potěšením, že po domluvě s šéfem souboru opery a operety panem Miloslavem Oswaldem, jsem mohla po příjezdu do domova Slunovrat, paní Jiřince a dalším klientům domova představit skvělého sólistu souboru Martina Štolbu a jeho klavírní doprovod paní Miladu Jedličkovou, kteří připravili pro paní opravdu nezapomenutelný zážitek. Jak nám paní poté prozradila, čekala, že jí někdo zazpívá kousek některé árie do telefonu. Martin Štolba jí opravdu zazpíval. Společenským sálem zazněla nejen Smetanova tvorba, ale také slavná Papageno árie z Mozartovy Kouzelné flétny.

Nebylo pochyb o nadšení paní Jiřinky, která se neubránila slzám dojetí. Pořád nemohla uvěřit, že někdo přijel přímo za ni, jen pro to aby jí mohl splnit její přání. Dojetí ale bylo vidět i na ostatních přítomných. Bylo až neskutečné s jakou pokorou jsme všichni k plnění přání přistoupili, díky čemu jsme společně mohli zažít krásný kouzelný čas Vánoc.

Po hudební části návštěvy jsme s paní Jiřinkou ještě poseděli u kávy, aby si s panem Štolbou mohla popovídat o svém vztahu k opeře a hudbě jako takové. Nakonec jsme si společně popřáli krásné Vánoce, hezký nový rok a rozloučili se. Věřím, že ve všech dnešní plnění přání zanechá ještě nějakou dobu nejen krásné vzpomínky, ale především nezapomenutelné emoce, které nám pomohly na chvíli zastavit a uvědomit si pravou podstatu Vánoc. Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se na tomto přání podíleli. Všem z Moravského divadla Olomouc, nebýt kterých bychom toto přání nemohli vyplnit.

Autor: Nikola Kazíková