Barvitý a s humorem pojímaný život režiséra Alexeje Noska (87) nezůstane tajemstvím. Přiblíží ho v peprných epizodách, nastřádaných při natáčení televizní zábavy, rodící se publikace Když bedna bavila. Její křest je plánován na přelom měsíců října a listopadu a proběhne v Želči, Bechyni a v Praze.

Na co se už dnes netrpělivě těšit? Dočtete se , jak Nosek přelstil náladového Jiřího Sováka (1920-2020) a jak neposlušný Jiří Korn (1949) připravil Noska o výplatu. A jak dokázal Nosek přesvědčit "Simonku", aby z věčně kalhotového kostýmu přeskočila do sukně.

Na fotografiích pak uvidíme ještě zcela chlapecky vyhlížejícího Karla Gotta (1939 - 2019) nebo při kárání režisérem podmračeného Josefa Zímu (1932). Historických snímků přenese dílko hned několik desítek, včetně nestárnoucí Yvetty Simonové (1928) a Milana Chladila (1931-1984).

Režisér Alexej Nosek také prozradí něco o svém vyhazovu z AMU a čase působení v Armádní opeře v Praze a následně v divadle v Českých Budějovicích. Sám byl prvním režisérem, který nastudoval Rusalku pro otáčivé hlediště v Českém Krumlově, které v jeho době pohánělo osm boxerů z Budějovic.

Za tímhle letně pojímaným textem, který přiběhne za čtenáři v čase podzimu, stojí známý spolek  Osvětáři jihu. Jeho členové přiměnili režiséra legendárních pořadů Zpívá celá rodina, Ring volný, Možná přijde i kouzelník (a stovek dalších) konečně promluvit a otevřít album vzpomínek od roku 1952 - po současnost.

Foto: Slávka Budínová, Alexej Nosek, Ota Sklenčka, Yvetta Simonová a Milan Chladil, Zorka Jandová a Jiří Sovák

Pavel Šmidrkal