Ivana Jirešová.Ivana Jirešová.Zdroj: se souhlasem Martiny BurýškovéTa se koná v unikátní barokní knihovně, která je podle odborníků jednou z nejzachovalejších a nejkrásněji vyzdobených v Evropě.

V kouzelné adventní atmosféře se odehraje již 16. benefiční koncert pro Nadaci Malý Noe, který v letošním roce obohatí svým zpěvem i recitací vánočně laděných textů herečka Ivana Jirešová, známá především z televizních obrazovek a populárního seriálu Ordinace v růžové zahradě.

„Koncert bude krásný a unikátní jako každý rok. Kromě herečky Ivany Jirešové vystoupí také lidová muzika Frgál pod vedením skvělého primáše Martina Zatloukala a na závěr večera zazní i koledy, které si mohou lidé zazpívat společně s paní Jirešovou a muzikanty,“ řekl Jaroslav Strejček, předseda správní rady Nadace Malý Noe.

Ryzáček poskytuje hiporehabilitace znevýhodněným dětem.
Ryzáček na Vyšehorkách poskytuje hiporehabilitace znevýhodněným dětem již 15 let

Po koncertu zvou organizátoři diváky na slavnostní setkání, jehož součástí bude ojedinělá aukce originálních fotografií Jindřicha Štreita, českého fotografa světového renomé, který se večera osobně zúčastní. Hosté tak mohou přispět na dobrou věc a zároveň navštívit jedinečnou knihovnu, která je nejhodnotnějším prostorem největšího barokního komplexu ve střední Evropě.

Výtěžek z akce půjde na podporu Nadace Malý Noe, která už šestnáct let aktivně pomáhá handicapovaným, týraným či jinak ohroženým dětem. Nadace garantuje, že veškeré prostředky od dárců putují přímo na podporu dětí.

Benefiční koncert v kapli v Sedmi Dvorech.
Již XII. benefiční koncert v kapli v Sedmi Dvorech měl mimořádný úspěch

Koncert se koná pod záštitou primátora města Olomouce Mirka Žbánka, ve spolupráci s Vojenskou nemocnicí Olomouc a za podpory generálního partnera Hroší stavby Morava.

Vstupenky budou k zakoupení čtrnáct dní před koncertem v Informačním centru v podloubí radnice nebo u p. Jaroslava Strejčka (objednat si je můžete na e-mailu nadace@malynoe.cz nebo na tel. 602 715 210). Možnost zakoupení bude také přímo na místě.

Vánoční poutákZdroj: Redakce