Květinová soutěž Olomouc 2023 je v plném proudu a stejně jako v loňském roce ji pořádá Olomoucký spolek okrašlovací společně s Deníkem. Přihlásit se může každý, kdo má radost ze svých kvetoucích truhlíků, vyzdobených oken, balkonů, předzahrádek či teras a chtěl by je ukázat také ostatním.

Péči, kterou svým oblíbeným květinám věnujete, už nemusejí chválit jen lidé z okolí, ráda ji ocení také odborná porota. „Laťka soutěže je z loňského roku nastavená opravdu vysoko, sešlo se nám mnoho krásných fotografií! Těším se, co přinese letošní ročník,“ řekl předseda Olomouckého spolku okrašlovacího Richard Benýšek, který soutěž organizuje.

Zapojit se do soutěžního klání je velmi snadné. Stačí pořídit co nejhezčí fotografii vaší květinové výzdoby a nejpozději do 27. července ji zaslat s krátkým popiskem na e-mail balkony@denik.cz. Do předmětu napište heslo Květinová soutěž Olomouc 2023. Odborná porota vybere ty nejkrásnější snímky a pošle je do velkého finále.

Soutěžit můžete
ve dvou kategoriích:
● Nejhezčí okno, balkon/ terasa
● Nejhezčí dům, blok domu a ulice

Stejně jako v loňském roce, také letos je možné soutěžit hned ve dvou kategoriích. V první se bude vybírat nejhezčí okno, balkon a terasa a v druhé kategorii nejhezčí dům, blok domu a ulice. Soutěžit lze v obou kategoriích najednou, do každé z nich je však možné zaslat pouze jednu fotografii.

V e-mailu je nutné uvést celé jméno a příjmení a název obce. K zaslaným snímkům uveďte také soutěžní kategorii, aby byly správně zařazeny. Hodnotit se bude nejen samotná květinová výzdoba, ale také celkový estetický dojem a originalita soutěžních fotografií.

Fotogalerie: Soutěž o nejkrásnější květinovou výzdobu Olomouckého kraje vvýherci 2022

Odborná porota vybere pět finalistů z každé kategorie. Čtenáři Deníku pak budou v anketě hlasovat o absolutním vítězi. V každé kategorii budou oceněna první tři místa.

Šance na výhru jsou veliké a ceny více než lákavé. Ve hře je nejen finanční částka až 10 tisíc korun, ale rovněž poukazy do restaurace a čtvrtletní předplatné Deníku. Neváhejte a podělte se s námi o fotografie vaší úchvatné květinové výzdoby.

Podrobná pravidla soutěže naleznete ZDE.