V pátek 10. září byla první narozeninová oslava rybníku v údolí Štěpánovského potoka.

Na břehu rybníka Serváce se odehrály rovnou dva koncerty - zahrála kapel Katapult cover band z Mohelnice a The Pangea, jeden z nejlepších světových Beatles cover bandu.

Obě kapely roztančily celé publikum, které díky tanci překonalo i nízké večerní teploty.

Hned druhý den v sobotu 11. září odstartoval ve Stříbrnicích mezinárodní závod Hard dog race.

Bezmála tisícovka závodníku se čtyřnohými společníky vyrazila ze Stříbrnic směrem nahoru na kopec Štvanice. Šestikilometrová trasa areálem spolu s 16 překážkami a s plaváním v rybníce Úžas byla opravdu náročná.

Každý závodník i ten psí, pak obdržel v cíli zaslouženou medaili. Nejrychleji zaběhl trasu Michal Vokrouhlík se svou border kolií Rokym za neuvěřitelných 39 minut.

V tomto závodu, ale nešlo jen o rychlost, hlavním cílem všech účastníků byl také skvěle strávený čas se svým psem, překonání svých hranic a občas i tvrdohlavosti psího parťáka.

Zářným příkladem byla německá závodnice, která i přes svůj fyzický hendikep zvládla se svým psem zdolat celou trať i s překážkami.

V sobotu se také konal v Šumperku Festival medu v areálu Střední odborné školy, na kterém se areál prezentoval.

Návštěvnici nejen že mohli ochutnat medy letošní sezony, medové speciality nebo si projít medovou stezku plnou zajímavých úkolu, mohli si také vyzkoušet horské terénní koloběžky a soutěžit o hodnotné ceny.

Tímto zářijovým víkendem uzavřel horský areál Kraličák svou letní sezonu plnou závodu, koncertu a táboru a začíná chystat přípravy na nadcházející zimní sezonu.

Petra Křížková