OLOMOUCKO

Tatrákové hody na Poděbradech

KDY: sobota 14. ledna a neděle 15. ledna 2023, od 10 hod
KDE: Restaurace Terasa, přírodní koupaliště Poděbrady u Olomouce

Třetí ročník Tatarákových hodů zve na Poděbrady nejen na hovězí klasiku, ale i řecký či belgický tatarák, lososový a tvarůžkový tatarák nebo třeba sicilský zeleninový. V anbídce budou i degustační tatarákové sety.

Svatba nanečisto

KDY: sobota 14. ledna, 10-18 hod
KDE: OC Šantovka v Olomouci

Největší svatební veletrh na střední Moravě zaplní opět prostory olomoucké Šantovky. Předvedou se svatební a společenské salóny a agentury, butiky, kadeřnictví, kosmetická studia, kameramani, fotografové, hudebníci a DJ, cukráři, restaurace, cateringové firmy a vinaři, svatební oznámení, snubní prsteny či svatební dekorace. Součástí doprovodného programu jsou módní přehlídky, hudební vystoupení či přednášky. Návštěvníci mohou také soutěžit o svatbu zdarma.

Svatba nanečisto 2022 - svatební festival v olomoucké Galerii Šantovka, 26. února 2022Svatba nanečisto 2022 - svatební festival v olomoucké Galerii Šantovka, 26. února 2022Zdroj: Petr Pelíšek

Městský ples v Litovli
KDY: pátek 13. ledna od 20 hodin
KDE: Záložna Velký sál, Litovel
ZA KOLIK: v předprodeji 150 korun, na místě 200 korun

Plesovou sezonu v Litovli zahájí v pátek třináctého Městský ples. Celým večerem bude provázet skupina Galaxy z Olomouce. Ples bude jako každý rok zahájen polonézou, tentokrát žáků ZŠ Vítězná, dále potěší nejspíš především pánské návštěvníky, jelikož vystoupí tanečnice z Tanečního studia Latifah, a to jednak s Tahiti a Hawai tanci a následovat bude Brazil show. Chybět nebude tombola a občerstvení.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Studio H/Vojtěch Hájek

Cestovatelský festival
KDY: pátek 13. ledna od 16.30 do 22 hodin a sobota 14. ledna od 13 do 22 hodin
KDE: Expozice času, Šternberk
ZA KOLIK: páteční vstupné 260 korun, sobotní 370 korun, oba dny 490 korun

Dvoudenní cyklus přednášek o cestování od známých cestovatelů si můžete přijít poslechnout do Expozice času v pátek i v sobotu odpoledne. Nenechejte si ujít zajímavá povídání napříč světem. Chybět nebudou takové země jako Island, Severní Korea, Havaj, Estonsko nebo Svatý Martin.

Z cesty za poznáním na Island.Z cesty za poznáním na Island. Ilustrační foto.Zdroj: Milan Šoba

Koncert Moonpark a Support Bulvaar
KDY: pátek 13. ledna od 20 hodin
KDE: Bounty Rock Cafe, Olomouc
ZA KOLIK: 150 korun

Moonpark je skupina čtyř muzikantů, kterým učaroval melodický rock. Parta čtyř lidí, kteří spolu rádi hrají, tvoří a skládají. Parta milovníků kvalitní muziky, jejichž nadšení z hudby ucítíte v každé sekundě jejich písniček. A energie, kterou vám předají, vás bude ještě dlouho nabíjet. Moonpark – to je Michal (zpěv), Jirka (kytara), Petr (baskytara) a Ivo (bicí). V repertoáru olomoucké kapely, jež vznikla v roce 2020, najdete rockově laděné autorské skladby, jaké v České republice jen tak neuslyšíte. A abychom se vrátili na začátek – přestože má Moonpark hvězdné ambice, především se touží dotknout srdcí všech fanoušků. Bez nich by totiž jejich vesmír nebyl kompletní. Support Bulvaar je rocková kapela z Kyjova.

Myslivecký ples
KDY: sobota 14. ledna od 20 hodin
KDE: Sokolovna, Červenka
ZA KOLIK: 150 korun

Myslivci z Červenky, Litovle a Tří Dvorů srdečně zvou na tradiční Myslivecký ples, který se koná v sokolovně na Července. K tanci a poslechu zahraje skupina MTV. K jídlu se můžete těšit na kančí guláš a zvěřinovou směs.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: DENÍK/Michal Burda

PROSTĚJOVSKO

Myslivecký ples
KDY: sobota 14. ledna od 20 hodin
KDE: Kulturní dům, Klenovice na Hané
ZA KOLIK: 150 korun

Nenechte si ujít Myslivecký ples v Klenovicích na Hané. V sále kulturního domu bude k tanci a poslechu hrát skupina No Problém. Těšit se můžete na myslivecké speciality. Prodej do vlastních nádob se uskuteční od 17 do 19 hodin.

Ilustrační snímek.Ilustrační snímek.Zdroj: Deník / Renáta Večerková

Hudební ohlédnutí za vánoční dobou
KDY: sobota 14. ledna v 18 hodin
KDE: kostel svatého Petra a Pavla, Prostějov
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Ohlédnout se za minulými Vánocemi můžete v sobotu v 18 hodin v Kostelu svatého Petra a Pavla v Prostějově. Na programu budou oblíbené skladby sboru Schola Cantorum Prostějov a známá mše Jana Jakuba Ryby Hej mistře. Výtěžek z akce bude věnován na opravu kostela.

Začarovaný Kašpárek
KDY: neděle 15. ledna v 15 hodin
KDE: Sokolovna, Prostějov

Na loutkové představení Začarovaný Kašpárek se můžete přijít podívat v neděli v 15 hodin do prostějovské sokolovny. Zábavné představení nejenom pro děti vám zaručí pěkný program na nedělní odpoledne.

Veřejné bruslení
KDY: neděle 15. ledna od 10 do 12 hodin
KDE: Zimní stadion, Prostějov
ZA KOLIK: dospělí 40 korun 1 hodina, 60 korun 2 hodiny, děti 1 hodina 30 korun, 2 hodiny 50 korun

Přijít zabruslit si můžete na Zimní stadion v Prostějově. Ten se veřejnosti otevře v nedělí od 10 do 12 hodin. Brusle se na tomto stadionu nepůjčují, proto si nezapomeňte vzít svoje vlastní.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Zdeněk Plachý

HRANICKO A PŘEROVSKO

Novoroční koncert
KDY: pátek 13. ledna od 18.30 hodin
KDE: kostel Stětí svatého Jana Křtitele, Hranice

Na Novoroční koncert pěveckého sboru Cantabile pod taktovkou Markéty Láskové můžete zavítat tento pátek do kostela na Masarykově náměstí v Hranicích.

Podzimní koncert Pěveckého sboru Cantabile.Podzimní koncert Pěveckého sboru Cantabile.Zdroj: Jiří Necid

Společenský ples
KDY: sobota 14. ledna od 20.30 hodin
KDE: Sokolovna, Skalička
ZA KOLIK: 130 korun

Na Společenský ples můžete v sobotu 14. ledna zavítat do sokolovny ve Skaličce. K tanci i poslechu zahraje kapela Proxima. Těšit se můžete na bohatou tombolu a občerstvení a také na uvítací drink zdarma. V sobotu se také koná Tradiční Hasičský ples v Lidovém domě v Opatovicích. Vstupné je 150 korun. K poslechu i tanci zahraje kapela Blue Band Company. Těšit se můžete na bohatou tombolu a pestrý program.

Karneval pro dospělé
KDY: sobota 14. ledna od 20 hodin
KDE: Dělnický dům, Lověšice
ZA KOLIK: 100 korun

Pokud rádi vzpomínáte na karnevaly, na kterých jste jako děti tancovali, potom si jeden takový můžete zopakovat i jako dospělí. Karneval pro dospělé se totiž pořádá v Dělnickém domu Lověšice v sobotu od 20 hodin. Tématem jsou české pohádky, ale vítány jsou samozřejmě i ty zahraniční.

Do Velkých Pavlovic se po dvou letech vrátily oblíbené Šibřinky.Ilustrační fotoZdroj: Oldřich Otáhal

Dětský karneval
KDY: neděle 15. ledna od 15 hodin
KDE: Dům kultury a sportu, Jezernice
ZA KOLIK: vstupné  dobrovolné

Na Dětský karneval můžete zavítat  v neděli 15. ledna od 15 hodin do Dmu kultury a sportu. Letošním tématem jsou hrdinové a filmové postavy. Těšit se můžete na losování o hodnotné ceny, bohaté občerstvení a plno zábavy, vstupné je dobrovolné.

ŠUMPERSKO A JESENICKO

16. městský ples
KDY: pátek 13. ledna od 20 hodin
KDE: Velký sál Domu kultury, Mohelnice
ZA KOLIK: 280 korun

Již 16. městský ples chystá na pátek Mohelnice. Hostem plesu bude Monika Absolonová. K tanci a poslechu zahraje Welzl Gang. V programu vystoupí mohelnické mažoretky ZUŠ, uvidíte ukázky latinskoamerických tanců v podání TK Olymp Olomouc, Pole dance - Duo ART. Těšit se můžete na slosovatelné vstupenky, bohaté občerstvení a welcome drink.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: deník

Procházka okolím Šumperka
KDY: sobota 14. ledna od 10 do 15 hodin
KDE: sraz u památníku Sanatorky v Reissově ulici v 10 hodin
ZA KOLIK: 20 korun

Na menší zimní procházku okolím Šumperka si můžete vyrazit v sobotu v 10 hodin. Sraz bude u památníku Sanatorky na Reissově ulici, odtud se půjde přes Holubí vrch a Vodárku až na Komín. Chybět nebude rozdělání ohně, opékání, hry a malé tvoření na Komíně.

Kocour v botách
KDY: sobota 14. ledna od 10 hodin
KDE: Městská knihovna, Šumperk
ZA KOLIK: 70 korun

Žili, byli tři bratři a tatínek jim nechal dědictví. Nejstarší syn dostal mlýn, prostřední peníze a na nejmladšího zbyl jen kocour. Ale pozor, on tak docela obyčejný není, on totiž mluví! A dokáže taky ledacos vymyslet a zařídit, třeba princeznu nebo… Nevěříte? Tak se přijďte podívat! Pohádka je vhodná pro děti od 3 let.

Kdo jsou Židé
KDY: sobota 14. ledna od 15 do 16 hodin
KDE: Tančírna v Račím údolí, Javorník
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Prezentaci s přednáškou Jaromíra Knotka na téma Kdo jsou Židé si můžete přijít poslechnout v sobotu od 15 hodin do Tančírny v Račím údolí. Nikdy není pozdě se dozvědět něco nového, tak si nenechte ujít tuto akci, kde se dozvíte zajímavosti ze života Židů a jejich náboženství.

Ledové sochy
KDY: od soboty 14. ledna
KDE: ski areál Kopřivná

U stanice lanovky na Kopřivné najdete od soboty 14. ledna opět ledové sochy. O ledovou a sněhovou nádheru se postaral tým zkušených řezbářů a sochařů, zvířata vytesali ze 170 krychlí ledu. Atrakce bude v areálu k vidění tak dlouho, jak to počasí dovolí. Přijeďte si užít magickou zimní atmosféru. K dispozici je ledový bar, ve kterém si můžete dát něco na zahřátí, pro děti je připraven skákací hrad, trampolína, jezdící pás či tubing. Zimní areál na Kopřivné není jen pro lyžaře. Zimní výlet k sochám si může udělat každý i bez lyží. Vstupné je dobrovolné a kdo přispěje jakoukoli částkou do naší pokladničky nebo na bankovní účet, bude ho moci těšit, že přispěl na skvělou věc.

V areálu horského resortu Kopřivná probíhá výstavba jedinečných ledových a sněhových soch, 21. ledna 2022 v Malé Morávce.V areálu horského resortu Kopřivná probíhá výstavba jedinečných ledových a sněhových soch, 21. ledna 2022 v Malé Morávce.Zdroj: Deník/Vladimír Pryček

Kam vyrazit v Moravskoslezském kraji?

Obecní ples v Chlebičově.
Kam o víkendu? Sezona je v plném proudu, tak vyrazte na ples či klubový koncert

Kam vyrazit ve Zlínském kraji?

Asijská kuchyně. Ilustrační foto.
Kam o víkendu? Na asijskou kuchyni, ples města či Tříkrálový koncert