Na olomoucký zimní stadion přijedou s domácími Kohouty porovnat své síly především týmy známé z předchozích ročníků, kterými jsou: italští South Tyrol Eagles, polský národní tým, Suomi Paraleijonat z Finska, česká juniorská para hokejová reprezentace nebo družstvo z Havířova. Nově se fanouškům představí také rakouský národní para hokejový tým a Skien Jacks z Norska.

„Blíží se nám další ročník Olomouckého turnaje v para hokeji a celý náš domácí tým ho bereme jako výbornou přípravu na nadcházející sezónu. Víme, že na tento turnaj přijíždějí rok od roku stále kvalitnější mužstva z celé Evropy a je nám jasné, že bude velmi těžké obhájit loňské vítězství. Naše mužstvo bude letos složeno téměř stejně jako loni. Máme tam pár absencí včetně mě, kdy mě zdravotní problémy donutily ukončit aktivní hráčskou kariéru a zvykat si na novou roli trenéra,“ popisuje donedávna aktivní útočník Martin Novák.

„Náš tým teď čeká tradiční soustředění na Jižní Moravě, kde bychom se chtěli na turnaj připravit hlavně po kondiční i herní stránce. Sezóna teprve nám začíná a některá mužstva jsou možná v prvotní fázi přípravy stejně jako my, ale já osobně se na turnaji velmi těším na tradiční přátelskou a fair play atmosféru mezi všemi týmy i na skvělé hokejové momenty a samozřejmě vynikající organizaci a podporu fanoušků.“

close Blíží se Olomouc Cup 2023. info Zdroj: Se souhlasem Kristýna Bednářová zoom_in Blíží se Olomouc Cup 2023.

Také zahraniční týmy jsou již plny očekávání. „Olomoucký turnaj pro nás znamená především skvělou příležitost zdokonalit naši strategii i hru a eliminovat problémy související zejména se skončenou dvouměsíční letní pauzou, po které je vždy poměrně náročné zase hrát. Náš dlouholetý trenér Jari Härkälä významně spojuje náš tým v jeden celek a má své ambice, které se kolektivně snažíme naplnit. Nezáleží nám ale příliš na tom, jestli vyhrajeme nebo prohrajeme, důležitá je pro nás účast na turnaji a co nejlepší zužitkování příležitosti opět hrát proti kvalitním soupeřům,“ hodnotí již třetí účast na turnaji talentovaný finský útočník Markku Vesikansa.

Zahájení se uskuteční v pátek 1. září v 15 hodin, jednotlivé zápasy pak budou probíhat až do neděle 3. září, kdy bude v 15 hodin odehrán zápas o zlato následovaný slavnostním ukončením.

Vstupné je dobrovolné a poputuje na podporu olomouckého para hokeje. Všechny zápasy budou vysílány online na YouTube, finálové zápasy pak zároveň na facebookovém profilu Olomouckých Kohoutů.

Přesvědčte se s námi, že para sport není nuda! Přijďte podpořit skvělé para sportovce a užít si kvalitní para hokejové zápasy na mezinárodní úrovni.

Pro více informací sledujte facebookové stránky SOHO Olomoučtí Kohouti z.s - Parahokej Olomouc.

Kristýna Bednářová