Mladý nadšenecký orchestr, který si za první dekádu své existence stihl splnit spoustu snů - vyprodal Velký sál pražské Lucerny, daroval přes 2,1 milionu korun druhým, hrál v O2 Areně i v přímém přenosu Radiožurnálu pro půl milionu posluchačů, spolupracovali s Tomášem Klusem, s Janem Cinou, se členy Divadla Járy Cimrmana a s mnoha dalšími umělci, se na jaře zastaví ve starobylé a studentům zaslíbené Olomouci.

„Olomouc jsme si nevybrali úplně náhodou”, vysvětluje záměr zakladatelka orchestru Petra Soukupová. „Uvolnil se nám termín pro koncert a přemýšleli jsme, jestli vsadit na jistotu a zahrát tam, kde už jsme byli, nebo zkusit něco nového, nový kraj. A Olomouc nám padla hned do oka. Přivezeme naši radost do další části naší republiky, kde jsme ještě neměli šanci koncertovat,” uzavírá Soukupová.

Bezpečnostně branný den Paseka 2022.
FOTO: Hasiči, policie, armáda i záchranka. Branný den v Pasece nadchl 150 dětí

Šest desítek muzikantů z východočeské Police nad Metují přiveze do hanácké metropole svůj typický elán a hlavně pestrý repertoár.

Návštěvníci se dočkají od klasiky, přes filmové melodie, až po “párty pecky” v podání kmenových zpěváků Honzy Sklenáře, Karolíny Soukupové, Venduly Příhodové a Karla Teleckého. Žádný z koncertů není stejný jako ty předešlé, dramaturgie je vždy připravována přesně pro danou příležitost.

Pro olomoucké publikum je možné slíbit například filmový soundtrack z Narnie či Sherlocka Holmese, duetové aranžmá písně Creep od Radiohead, ale také rozvorné songy jako Boum Boum Boum či Žal se odkládá.    

Pekelné doly.
VIDEO: Není Švýcarsko jako Švýcarsko, naše České je výjimečně nezapomenutelné

 

Police Symphony Orchestra pod taktovkami Joela Hány a Kryštofa Kosky přiveze z Police nad Metují svou typickou nálož energie a kdo u toho nechce chybět, může si zakoupit vstupenky na goout.cz

Sezona 2022 bude nabitá, protože Police Symphony Orchestra zakončí Velkým finále hudební festival Smetanova Litomyšl.

Poté se vypraví na letní pouliční buskingové turné po několika evropských metropolích, které zakončí na pražském Výstavišti 17. července koncertem s artisty z Cirku La Putyka.

V polovině září pak orchestr nabídne už šestou nevšední benefici, tentokrát na letišti v Broumově - Martínkovicích, obklopen krásnou přírodou broumovského výběžku. 

Nová rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou nabízí výhledy na Jeseníky i Beskydy a krásnou okolní přírodu.
Kam na výlet? Za výhledy na rozhlednu Halašku, kde budete mít hory jako na dlani

V roce 2023 se na plátnech kin objeví celovečerní dokument mapující život orchestru, který už třetí rok vzniká v koprodukci s Českou televizí a za podpory Státního fondu kinematografie. 

POLICE SYMPHONY ORCHESTRA

  • založila v roce 2010 v Polici nad Metují tehdy čerstvě patnáctiletá Petra Soukupová se svým bratrem Jakubem.
  • dnes orchestr působí pod vedením dirigenta Joela Hány a sdružuje mladé muzikanty a další pomocníky z celého Královéhradeckého kraje.
  • spolupracuje s předními českými umělci. Např. zpěváci Ondřej Ruml, Jan Cina, Vendula Příhodová, Jan Maxián, klavírista Ivo Kahánek, dirigent Václav Zahradník, sólisté baletu Národního divadla, herec Miloň Čepelka, moderátorka Lucie Výborná a mnoho dalších.
  • dosud odehráli přes 130 koncertů v ČR i v zahraničí pro více než 170 000 diváků, a to včetně mnoha beneficí, na kterých dokázali vybrat více než 2,1 milionu korun pro druhé

Lucie Peterková

České Švýcarsko láká i v zimním počasí, vydejte se do míst, která zaujala i filmaře
Filmová místa: Vydejte se do Narnie, Pravčická brána láká turisty v zimě i jaře