Radost z vítězství

S počtem 752 hlasů jsme na bedně! Jsme rádi za podporu fanoušků, všem moc děkujeme. Kromě samotného vítězství máme radost i z hodnotných cen včetně výjezdového tabletu pro datovou komunikaci s operačním střediskem, motorové řetězové pily i sady na otevírání plastových oken. Součástí výhry bylo i 80 tisíc korun, které chceme použít na novější cisternovou automobilovou stříkačku. Ta stará má už 40 let a je to znát.

Loňský rok byl náročný

Naše jednotka vyjížděla během loňského roku k 53 mimořádným událostem. Celá čtvrtina souvisela s povodněmi v Šumvaldu. Během začínající kovidové epidemie jsme také pomáhali policii při střežení uzavřeného Litovelska. Další výjezdy byly mimo jiné k požárům, například. požár v lese u trati Ecce Homo či hašení seníku v Mladějovicích, kde bylo nutné mít i roušky, o to byla situace komplikovanější. S ohněm jsme se museli poprat i v prostorách mlýnu na dřevěnou moučku, tam jsme minulý rok zasahovali dokonce dvakrát.

Velmi emotivní událostí pro nás byl výjezd k dítěti, které u golfového hřiště ve Vésce zavalil strom. A i na konci roku 2020 nás bylo potřeba, při hašení střechy. Požár vznikl odletem petard, se kterými si hrály děti. Na místě jsme tenkrát byli jako první a požár včas uhasili.

Zajímavosti o naší bandě

V současnosti má naše jednotka celkem 18 členů. Zajímavostí je ale velký věkový rozptyl. Nejmladší člen má 22 let, ten nejstarší 70 a stále se aktivně zapojuje při zásazích. Snad tomu tak ještě pár let bude.

Marek Sobek,
velitel JSDH Bělkovice-Lašťany

O soutěži

Celkem se přihlásilo 149 jednotek a sborů. Dne 18. září zasedla odborná porota, která vybrala do finále 25 zásahových jednotek a 25 sborů, které byly rozděleny do pěti oblastí napříč celou republikou. Po vyhlášení finalistů, bylo spuštěno hlasování pro veřejnost, která rozhodla o konečném pořadí vítězů. 

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se konalo 16. prosince 2020 v brněnské Zooner Bobyhall. Tento večer natáčela Česká televize a v jeho průběhu nechyběla účast patronů ankety - Petr Rychlý, Ondřej Vetchý a Ilona Czáková. Hudební vystoupení si připravili Bára Basiková, Monika Absolonová, Ilona Czáková, 4 Tenoři a skupina Kamelot. Vzhledem k protikoronavirovým opatřením se tohoto večera mohl bohužel zúčastnit pouze jeden zástupce sboru nebo jednotky. Vy si ho ale nenechte ujít už dnes na ČT 2 ve 14.50!