Dne 24. 1. 2023 skončila výstava korunovačních klenotů v Chrámu svatého Víta, Vojtěcha a Václava. Fronty lidí po celou dobu výstavy. Kdo si nechal ujít, tak snad příště.

Na druhou stranu ale, je dost dobrých kopií, k nerozeznání od orginálu. Tak snad jen pocit, že člověk viděl orginál. Já korunovační klenoty viděl na Karlštejně. Ale já vás chci přenést do roku 2009.

Dne 23. května 2009 byly zpřístupněny reprezentační prostory Pražského hradu lidem. Jen na čas. Taky se čekala dlouhá fronta. A nesmělo se fotit. Tedy v rámci akce pro lidi. No… fotky jsou. Nejen já, ale i mnoho dalších mají svoje fotky. Potajmu samozřejmě.

V brněnském muzeu miniGarage je k vidění kolem dvanácti stovek modelů aut v měřítku 1:18.
Tip na výlet nejen pro muže: unikátní sbírka mini autíček v Brně ohromí

Zástup lidí se pomalu sunul z jedné místnosti do druhé, od jedné průvodkyně ke druhé. A kolem fronty - s přednostním právem - se sunuli cizinci.

Díval jsem se a viděl jsem udivené oči i výrazy tváře. Takovou krásu nečekali. Prostory jsou překrásné. A fotili si. Když jsem byl na úrovni prostoru prezidentovy kanceláře, šla kolem paní s lejstry v podpaží.

Fotograf Jiří Baran zachytil Pustevny poslední lednovou neděli tak, jak je obvyklé.
OBRAZEM: Beskydská metropole opět nezklamala. Takto plno je na Pustevnách stále

Zeptal jsem se, proč si to nesmíme taky fotit. Ta paní se na mě podívala a docela hlasitě povídala: ,,Kdo chce, ať si fotí, když cizinci mohou."

A bylo vymalováno. A tak - tady mám fotky. Pokud zase bude nějaká akce spojená s prohlídkou reprezentačních prostor Pražského hradu, nenechte si ji ujít. A fronta bude určitě menší než na korunovační klenoty.

Jaroslav Černý

Masopust v Josefově.
KVÍZ: Masopust, ostatky, fašank či karneval. Jak dobře znáte tradice a zvyky?

Ledovým královstvím k prameni Odry.
Fascinující korálky, krápníky i praporky aneb Ledovým královstvím k prameni Odry