Mažoretky Linetbells Litovel reprezentovaly na přelomu sprna a září velmi úspěšně Litovel na Mistrovství Evropy ve Francii. Do francouzského města Agen odjel tým juniorek ve složení Barbora Zlámalová, Johana Štaffová, Anna Elgnerová, Karolína Poledníková, Karolína Šotolová, Anna Fritscherová, Tereza Urbanová, Šárka Pečová, Ema Crhonková a Zea Lillie.

Děvčata předvedla pódiovou skladbu i pochodové defilé skvěle, v celoevropské konkurenci se umístila na 9. místě. V sólových vystoupení vybojovala dokonce medailové pozice. Johana Štaffová se stala Mistryní Evropy za sólo junior pom, Ema Crhonková za sólo pom junior získala 2. místo a úspěšné duo senior Barbora Zlámalová a Johana Štaffová si z Francie odvezlo stříbrné medaile a titul Vícemistryně Evropy. Dalším úspěchem byla sólová vystoupení s hůlkou, kde Johana Štaffová vybojovala 6.místo za sólo junior a Barbora Zlámalová také 6. místo za sólo senior.

Pro litovelský tým je to velký úspěch a jsou velmi pyšní, že se děvčata dokázala v tak velké konkurenci úspěšně prosadit. Děkují také sponzorům a rodičům, kteří děti podpořili a umožnili jim dlouhou cestu do Francie uskutečnit.

Autor: Dana Štaffová