Stejně jako v únoru, kdy pomáhali malé Verunce ze Zlatých Hor, tak i teď se rozhodli spojit síly s iniciativou Děti dětem a uspořádat pro mládež fotbalové turnaje. První víkend byl pro mladší žákyně a žáky a k vidění byly opravdu zajímavé zápasy.

V sobotu 9.11. se turnaje účastnily dívčí týmy FK Hodonín, FC Baník Ostrava, FC Fastav Zlín, TJ Rakovec Kotvrdovice a nemohla chybět ani SK Sigma Olomouc. Pro pořadatele to byl pokus jestli o turnaj dívčích týmů bude vůbec zájem.

Patronem a spoluorganizátorem turnajů byl opět kožušanský rodák David Rozehnal.

V neděli 10.11. už svůj turnaj rozehráli mladší žáci a k vidění byly zajímavé zápasy mezi týmy SK Chválkovice, FK Slavonín, SK Slatinice či pozdějších vítězů TJ Smržice a dalších.

Další víkend začal v sobotu 16.11. turnajem starší přípravky, tedy hráči a hráčky roč. nar. 2009 a ml. Souboje o vítězný pohár sváděly týmy z TJ Štěpánov, TJ Sokol Dub nad Moravou, FK Velká Bystřice nebo FK Zlaté Hory.

V neděli 17.11. už hala patřila těm nejmenším a ti si užívali společné zápasy v atmosféře, kterou převážně dělali rodiče dětí Baníku Ostrava a FK Šternberk.

Všech turnajů se účastnilo 295 dětí, 29 družstev z 19 klubů. Každý den bylo pro trenéry připraveno malé překvapení a poděkování za jejich práci s mládeží.

Nechyběla ani vzácná návštěva Leoše Kalvody, Václava Jílka, Martina Blahy, Václava Jemelky nebo Davida Rozehnala.

Největším vítězem byl ale Vilda. Po celou dobu konání turnajů byla pořádána sbírka, do které přispívali diváci. Týmy neplatily žádné startovné, ale předávaly příspěvek do sbírky a celková částka se zastavila na krásných 101 262 korun, které určitě pomůžou.

Robert Vojtek