Při fotbálku se, jako tradičně, rozdělí cyklisté na dva týmy: na ty starší a ty mladší. Nevím proč, ale letos jsem byl zařazen k těm starším do obrany… 

V prvním poločase dominovali staří páni, vedli 2:0. Druhý poločas byl vyrovnanější, ale ti "zkušenější" dovedli fotbalové utkání do vítězného konce 3:2.

Při fotbálku byla náramná sranda; na zasněženém terénu to pěkně klouzalo, a některé fotbalové zákroky připomínali krasobruslení, aerobik, házenou a další sporty, ale ne fotbal…

Nešlo však o vítězství, ale o setkání a vzájemné přání šťastných vánočních svátků. Fotbálku se zúčastnila například i česká reprezentantka, mistryně republiky v cyklistice, účastnice MS v cyklistice 2023 v Glasgow Nela Kaňkovská, závodící za nizozemský tým AG Insurance-NXTG se svým otcem Josefem Kaňkovským, dříve také výborným cyklistickým a dráhovým reprezentantem.

Nebo například otec vycházející hvězdičky v atletice, české reprezentantky Matiny Mazurové, Jan Mazur, místopředseda NSA Roman Brandýs a další. Na fotu společný tým cyklistů momentky s fotbálku Nela Kaňkovský, Josef Kaňkovský, Michal Frantík (Komise pro mládež a sport Rady Olomouckého kraje, pořadatel cyklistických závodů a další)