Miminkům chybí chobotničky. Víte, že je to již pět let, co jsme poprvé zveřejnili výzvu "Chobotničky pro kulíšky"? Předčasně narozeným miminkům v Novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice Olomouc pomáhají v prvních dnech života, do kterého se netrpělivě vrhla dříve, než přišel jejich čas. close Háčkované chobotničky pomohou nedonošeným dětem. info Zdroj: se souhlasem organizátorů zoom_in

Chobotničky mají děti po celou dobu hospitalizace u sebe, jsou díky nim klidnější, cítí se víc v bezpečí a nakonec si je odnesou domů. Máme před námi únor - nejchladnější měsíc roku, kdy je nejlépe zůstat v teple domova s dobrou knihou nebo háčkem a přízí. Hledáme proto opět dobrovolnice, které by uháčkovaly podle tohoto návodu a odevzdaly je do knihovny do 21. února.

Zdeňka Adlerová

Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově

O projektu: Projekt Chobotničky pro kulíšky se zrodil ve spolku Nedoklubko.Na jejich webu jsou také k nalezení potřebné návody a další informace. Zjistí, že novorozenci jsou totiž v blízkosti chobotniček klidnější a tím pádem také stabilnější a lépe prospívají. Miminka mají tendenci uchopovat nebo si na ručičky namotávat zavedené výživové sondy, infuzní sety nebo endotracheální kanyly.