Celá naše krásná zem zpívala koledy ve středu 8. prosince. Nejinak tomu bylo i v Horních Těšicích.

Ale napřed naše děti - Janička, Elenka, Mařenka, Toník, Anička, Emička, Tonička a také ani ne dvouletá Márynka, přednesli krátké pásmo Pastýři Ježíškovi.

Poté se poklonili Ježíškovi v jesličkách v betlému, který každý rok krášlí místo vedle kaple.

Koledou, Nesem vám noviny, jsme začali zpívat v 18 hodin, jako v celém Česku a pak pokračovali Narodil se Kristus pán a další koledy podle seznamu v Deníku.

V podvečer 8. prosince jsme hodnotili ty "NEJ" vánoční stromečky, které od nynějška budou zdobit náměstí v Holešově. Na vernisáž plynule navazovala tradiční akce „Česko zpívá koledy“.
FOTO: Česko zpívá koledy: Doma u televize zpívali ve Zlíně i v Příboře

Zpívali jsme sami bez hudebního doprovodu, bez kapely, kde třeba skupina Čechomor, vloni doprovázela zpěváky ve Zlíně. Nato, že jsou protikovidová opatření, tak si přišlo zazpívat a podívat se na vystoupení dětí, 24 dospěláků.

My jsme opatření neporušili, protože jsme byli na volném prostranství a byly dostatečné rozestupy.

Česko zpívá koledy s Deníkem 2021
VIDEO: Jedinečná akce. Česko opět zpívalo koledy se skupinou Čechomor

Po zpěvu koled nám pastýři roznesli čajové svíčky, které po svém obvodu měly napsáno: Ať světlo této svíčky prozáří váš život KRÁSNÉ VÁNOCE. Po tom všem nám Paní Oravová poděkovala za hojnou účast s přáním krásného a požehnaného adventu.

A já bych moc chtěla poděkovat paní Oravové, že toto vše zorganizovala, věnovala se dětem a nacvičila s nima kulturní pásmo. Ale i jinak se dětem věnuje, když máme každé 1. úterý v měsíci setkání v klubovně Českého červeného kříže.

Vánoční dílny na ZŠ a MŠ Šromotovo, Hranice 2021.
Vánoční dílny na ZŠ a MŠ Šromotovo v Hranicích se opět moc povedly

Bez její iniciativy, by v naší obci nebylo tolik akcí. A také bych tady poděkovala jejímu manželovi, který ji hodně pomáhá.

A určitě příští rok se všichni sejdeme zase na akci Česko zpívá koledy, a snad už bez kovidových opatření.

Milena Rušarová, Horní Těšice

#clanek|6232591#