Areál Červenohorské sedlo je významným střediskem sjezdového lyžování s celkem sedmi vleky a čtyřmi sjezdovkami s nadmořskou výškou od 862 do 1164 m.

Výborné sněhové podmínky umožňují lyžování od poloviny prosince až do konce března i déle. Areál se sjezdovkami je rozdělen na severní (prudší) a jižní (mírnější) svahy.

Kouzelná Olomouc ve svitu večerních lamp, listopad 2021.
FOTO: Město ve svitu pouličních lamp. Projděte se magickou večerní Olomoucí

Z Červenohorského sedla vedou upravované běžecké trasy na Praděd, k bývalé chatě Vřesová Studánka a dále. Okolí sedla je také atraktivní pro množství pěších značených tras.

Již v polovině 19. století stál v sedle zájezdní hostinec, dnes se lze tady občerstvit a ubytovat v několika chatách a apartmánech.

Krátké a zasněžené_Carlos de Carvalho – Autumn Leaves.
PAF Olomouc: Mikulášská nadílka filmů, hudby či kocoviny z přelomu milénia

Červenohorské sedlo je důležitým místem pro migraci ptáků; tvoří totiž jediné snížené místo na 30 kilometrech hřebene Hrubého Jeseníku mezi sedly Skřítek a Ramzová, ptáci jej proto používají k přeletu hřebene.

Od roku 2010 probíhá na lokalitě pravidelné kroužkování během podzimního tahu, jehož účelem je zaznamenat druhové složení a načasování tahu jednotlivých druhů ptáků.

Vilu manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929–1930 navrhl architekt Ludwig Miese van der Rohe. Je zapsaná na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Tajemství Skleněného pokoje. Slavná brněnská vila Tugendhatových bere dech

V letech 2010 až 2013 zde bylo okroužkováno celkem 39 632 ptáků 113 druhů. Obzvláště významné je toto místo pro tah sluky lesní.

Lenka Hoffmannová

Zbořilův betlém na výstavě Vánoce na zámku v prostorách Muzea Komenského v Přerově.
Kalendář adventních akcí: Vánoce ve zvonařství nebo na zámku, koncerty i pohádka